Būsto paskola

Būsto paskola skirta gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto įsigijimui, būsto statymui, rekonstravimui ar renovacijai. Paskola gali būti panaudota būsto pirkimui iš varžytinių. Paskolos užtikrinimui gali būti įkeičiamas jau turimas arba perkamas nekilnojamasis turtas.
Didžiausia galima paskolos suma nustatoma atsižvelgiant į Jūsų poreikius, Jūsų finansines galimybes grąžinti paskolą ir perkamo/įkeičiamo turto rinkos vertę ar pirkimo kainą (priklausomai nuo to, kuri mažesnė).

Pagrindinės paskolos sąlygos:

 • Paskolos suma – nuo 20 000,- Eur, bet ne daugiau kaip 85 proc. įkeičiamo turto rinkos vertės ar pirkimo kainos priklausomai nuo to, kuri mažesnė.
 • Paskolos terminas – iki 30 metų.
 • Paskolos grąžinimo grafikas gali būti lygiomis arba mažėjančiomis dalimis, arba sudarius individualų, Jūsų poreikius atitinkantį, paskolos grąžinimo grafiką.
 • Palūkanų norma kintama, apskaičiuojama kaip 6 mėnesių trukmės EURIBOR reikšmė ir fiksuotos maržos palūkanų suma. Palūkanų dydis – nuo 4,5 proc.
 • Prievolių įvykdymo užtikrinimui įkeičiamas perkamas ar kitas turimas nekilnojamasis turtas, pvz.  butas, namas, žemės sklypas ir pan.
 • Įkainiai

Kaip gauti paskolą?

 • Pateikite užklausą  arba užpildykite paraišką ir ją atsiųskite el. paštu ar atvykite į Vilniaus kredito uniją – su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • Greitai priimsime sprendimą – preliminarų atsakymą pranešime tą pačią dieną, kai kreipsitės į mus.

 

Rekomenduojame susipažinti su bendro pobūdžio informacija dėl paskolų susijusių su nekilnojamuoju turtu. Šią informaciją rasite čia.

Paskolos skaičiuoklė – užklausa

Skaičiuoklės rezultatas yra apytikslis.

Pavyzdžiui, skolinantis 150.000 Eur, kai sutartis 30 metų (360 mėn), metinė palūkanų norma 5%, sutarties administravimo mokestis 1% – 1500Eur, BVKKMN – 5,03%, bendra mokėtina suma 291,382.80 Eur, mėnesio anuiteto įmoka 805,23 Eur. Finansavimo sąlygos gali keistis, atlikus Jūsų mokumo bei kreditingumo rizikos vertinimą.

Paskolos, kurios susietos su EURIBOR,  indekso galiojančią reikšmę ir indekso reikšmių istoriją galite rasti  https://www.emmi-benchmarks.eu/euribor-org/euribor-rates.html, paskolos susietos su VKU-12 EUR indeksu galiojančias reikšmes galima rasti https://www.vilniauskreditounija.lt/vku-12-eur-indeksas/

Būsto paskola: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Paskolų kokybė ir toliau gerėja, vien šių metų pirmąjį pusmetį paskolų portfelio grynoji vertė išaugo bene trigubai lyginant su praėjusiais metais. Pastaruoju metu itin suaktyvėjusi nekilnojamojo turto rinka rodo, kad vis dažniau norima įsigyti nuosavą būstą. Taigi, kokius esminius dalykus reikia žinoti prieš imant būsto paskolą?

Pradiniam įnašui – 15 proc. nuosavų lėšų

Ieškodami nuosavo būsto, turite tiksliai žinoti savo galimybes ir už kokią sumą galite įsigyti būstą. 15 proc. – aktualus skaičius, ketinantiems imti būsto paskolą. Skolinantis nuosavam būstui, pradinio įnašo suma turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. įsigyjamo būsto vertės.

Kredito įstaiga, iš kurios skolinatės, turi teisę prašyti ir didesnio pradinio įnašo nuo įsigyjamo turto bendros sumos atsižvelgdama į perkamo turto likvidumą ir jūsų gaunamas pajamas. Tačiau kuo daugiau būsite sutaupę pradiniam įnašui, tuo geresnių skolinimo sąlygų galite tikėtis.

Būtinos 6 mėn. finansinės treniruotės

Svarstydami įsigyti nuosavą būstą, turite tam tinkamai pasiruošti. Kad paskola netaptų našta ir į ką būtina atkreipti dėmesį pataria konsultacijų bendrovės „M Capital“ direktorius, finansų ir pardavimų specialistas, lektorius Arnas Markevičius. Pasak A. Markevičiaus, ypač svarbu finansiškai treniruotis bent 6 mėnesius. Daugelis jo klientų mano, kad atsidėti dalį pinigų yra lengva ir nėra būtinybės to daryti 6 mėnesius, nes galima pamatyti rezultatą vos po dviejų mėnesių.

Tačiau finansų ir pardavimų specialistas A. Markevičius įsitikinęs, kad per 6 mėnesius atsiranda tam tikrų sezoninių išlaidų. „Kai sakau, kad reikia treniruotis, žmonės mano, kad tai metodas patikrinti, ar bus įmanoma mokėti kreditą. Tačiau mano tikslas ne toks, nes pradelstų paskolų skolų yra nedaug. Man svarbiausia, kaip žmonės jausis tą laikotarpį atidėdami pinigus, nes būtent taip turės jaustis 30 metų“, – teigia A. Markevičius.

Tinkamas nusiteikimas

Nusprendus imti paskolą, ypač svarbus nusiteikimas. Prieš eidami į kredito įstaigą, turėkite aiškią poziciją, kiek paskolos jums reikia. Neretai pastebime, kad žmonės labai nedrąsiai eina į kredito įstaigas, tačiau turėtų būti priešingai – turite jaustis užtikrintai ir gauti jums priimtiniausią pasiūlymą.

Kalbėdamas apie derybas su kredito įstaiga, A. Markevičius juokauja, kad geriausiai būsto paskolą galėtume palyginti su automobilio iš salono įsigijimu. Jo nuomone, dažniausiai paskolos suma siekia 80 tūkst. eurų, tačiau sutikime, kad žmonės nėra įpratę pirkti tokių brangių daiktų. Atėjus į automobilių saloną pirkti automobilio, klientai gali tikėtis malonaus ir kokybiško aptarnavimo. „Jums ne tik pasiūlys kavos ir atsakys į visus klausimus, kad ir kokį kvailą besugalvotumėte, jums gali nepatikti durelių uždarymo garsas ir konsultantas padės išspręsti šią problemą. Kai žmogus ima paskolą, jis eina prašyti, kad jam paskolintų. Įsivaizduokite, einate į automobilių saloną prašyti, kad jums parduotų“, – juokauja A. Markevičius.

Todėl jis pataria bendraujant su kredito įstaiga tinkamai nusiteikti ir elgtis drąsiai.

Neskubėkite pasirašyti sutarties

Po tinkamų derybų su kredito įstaiga turite būsto kredito sutartį, o iki visiškos laimės trūksta tik parašo. Tačiau patariame neskubėti pasirašyti sutarties. Pirmiausia įdėmiai ją perskaitykite ir išsiaiškinkite tai, kas jums kelia klausimų.

Skaitydami sutartį, įsigilinkite ir į mažiausias smulkmenas. Kiekvienas sutarties punktas yra svarbus. Todėl atidžiai juos išanalizuokite ir kredito sutartį pasirašykite tik tada, kai susipažinsite ir suprasite visas sutartyje jums nustatytas sąlygas ir keliamus reikalavimus.

Finansų ir pardavimų specialistas A. Markevičius primena, kad būsto kredito sutartis yra sudaryta iš dviejų dalių: Bendrosios ir Specialiosios. „Reikia skaityti visą sutartį, kadangi ten gali būti parašyta labai daug apie jūsų šeimos ateitį. Bendrojoje dalyje yra išdėstyti kredito įstaigos įsipareigojimai ir teisės, tačiau ten yra ir palūkanų keitimo sąlygos, delspinigiai, baudos – į ką mes retai atkreipiame dėmesį. Be to, ten gali būti aprašytos ir kitos sąlygos – kiek kainuoja refinansavimas, būsto grąžinimo mokesčiai“, – vardija jis.

Specialistas tvirtina, kad dažnai žmonės neskaito bendrosios sutarties dalies, nes yra įsitikinę, kad tai vienoda visiems klientams. Tai netiesa. Būsto kredito Specialioji dalis yra įdomi tuo, kad joje numatyta skolinimosi kaina, susidedanti iš kredito įstaigos taikomos maržos ir palūkanų normos, grąžinimo būdai ir terminai.

Gera žinia, ketinantiems imti paskolą būstui

Norime informuoti, kad Vilniaus kredito unijoje pratęsiama būsto paskolų akcija „Laikas įsikurti savo namuose“. Akcijos terminas pratęsiamas iki šių metų lapkričio mėnesio.

Akcijos metu Jūsų laukia specialus pasiūlymas:

 •  siūlysime nuo 3% metines palūkanas, todėl mokėsite mažesnę mėnesio įmoką
 •  suteiksime 50% nuolaidą kredito dokumentų parengimo ir administravimo mokesčiui
 •  išduodant kreditą padovanosime turto vertinimą
 •  po 36 mėn. netaikysime išankstinio kredito grąžinimo mokesčio, jei kreditas grąžinamas anksčiau, negu nustatyta.

5 žingsniai, kuriuos pataria atlikti „Swedbank“ gyventojų finansavimo ekspertas Tomas Pulikas.

1 žingsnis: įvertinkite savo finansines galimybes

Jei nusprendėte būstą įsigyti pasinaudodami banko finansavimu, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į dabartinę savo finansų būklę. Kreipiantis į banką dėl paskolos bus vertinami du pagrindiniai dalykai – turimas pradinis įnašas ir šeimos pajamų bei finansinių įsipareigojimų santykis. Perkant naujos statybos būstą, bendroji taisyklė pradiniam įnašui yra ta, kad nuosavos lėšos turėtų siekti ne mažiau kaip 15 proc. įsigyjamo būsto kainos ar vertės. Tačiau jei išsirinkote senesnės statybos būstą, jums gali prireikti didesnio pradinio įnašo. Daugiau nuosavų pinigų taip pat teks įnešti ir tuo atveju, jeigu tai bus jau ne pirmas jūsų būstas, kurį norėsite įsigyti pasinaudoję banko finansavimu. Kita svarbi taisyklė – mėnesio būsto paskolos įmoka kartu su kitais finansiniais įsipareigojimais negalės būti didesnė kaip 40 proc. šeimos pajamų. Be to, kliento galimybes mokėti paskolos įmokas bankas vertina pagal kelis scenarijus, iš kurių viena yra hipotetinė situacija, jog metinė palūkanų kartelė pasiekia 5 procentus. Kaip rodo finansų rinkų praeitis, šiuo metu žemumose esanti palūkanų norma anksčiau ar vėliau turės kilti, todėl būtina numatyti šiek tiek „erdvės“ ir nesiekti maksimaliai išnaudoti visų savo šeimos skolinimosi galimybių. Greičiausias būdas preliminariai sužinoti, kokio dydžio būsto paskolą galite gauti, tai pasinaudoti specialiai tam sukurtomis skaičiuoklėmis bankų puslapiuose.

2 žingsnis: pagalvokite apie artimiausią dešimtmetį

Būsto paskola yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, todėl nusprendus jį prisiimti, reikėtų įvertinti ne tik dabartinę savo ar šeimos situaciją. Dar svarbiau yra pabandyti įsivaizduoti, kaip ji galėtų pasikeisti per ateinančius 5 ar 10 metų. Pavyzdžiui, galbūt po kelerių metų planuojate šeimos pagausėjimą ir jums bus reikalingas didesnio ploto būstas ramesniame miesto rajone. O gal priešingai – visą dėmesį ketinate skirti karjerai, todėl jums užteks mažesnio, bet arčiau miesto centro esančio būsto. Tiesa, jei anksčiau būsto įsigijimas buvo vertinamas kaip viso gyvenimo investicija, tai dabar vis daugiau žmonių būstą nusprendžia keisti atsižvelgdami į pasikeitusius savo ar šeimos poreikius. Tad jei šiuo metu jums 25 metai, skirti daug laiko svarstymams, ar pasirinktas būstas tenkins jūsų poreikius išėjus į pensiją, nereikėtų. Vis dėlto svarbu atsižvelgti į kitą aspektą – būsto likvidumą, tai yra, kiek paklausus jūsų būstas bus NT rinkoje ateityje ir kaip paprasta būtų jį parduoti neprarandant investuotų lėšų. Be to, nepaskutinėje vietoje turėtų būti ir saugumo jausmas – kas nutiktų, jei ilgesnį laiką nebegautumėte reguliarių pajamų ar pusmetį sirgtumėte. Todėl verta pagalvoti apie draudimo apsaugas nuo gyvenimo netikėtumų.

3 žingsnis: nuo svajonės – prie realybės

Įvertinus savo finansines galimybes ir įsivardijus ateities poreikius, jūsų svajonių būstas įgaus realesnį pavidalą – tiksliai žinosite, kokio dydžio ir kokių charakteristikų būsto norite, kokia jo kaina jums priimtina ir kokio dydžio paskolos įmokos bus toleruotinos jūsų šeimos biudžetui. Kaip parodė „Swedbank“ apklausa, būsto paieškos dažniausiai trunka nuo 3 iki 6 mėnesių, o pirkėjai vidutiniškai apžiūri 4-5 būsto variantus. REKLAMA Tiesa, radus svajonių būstą reikėtų visapusiškai įvertinti jo kainą. Pavyzdžiui, didžioji dalis naujų būstų Lietuvoje parduodami tik su daline apdaila, vadinasi, jų įrengimui ir apstatymui dar reikės skirti nemažą sumą pinigų. O jei būstas yra sename name, reiktų nusiteikti, kad ateityje gali laukti rimtesni remonto darbai arba renovacija. Nereikėtų pamiršti ir visų papildomų su būsto įsigijimu susijusių mokesčių, įskaitant sutarties sudarymo, notaro, būsto įkeitimo mokesčius. Kuo daugiau tokių aspektų įvertinsite, tuo tiksliau žinosite, kiek pinigų viso būsto įsigijimo proceso metu jums reikės skirti.

4 žingsnis: susipažinkite su sutarties niuansais

Jei radote jums patinkantį būstą, kuris atitinka keliamus kriterijus ir jūsų finansines galimybes, metas susipažinti su pagrindinėmis banko finansavimo suteikimo sąlygomis, etapais ir palūkanų apskaičiavimo tvarka. Visą aktualią informaciją galima rasti bankų interneto svetainėse, kuriose paprastai paaiškinama būsto paskolos suteikimo sąlygos ir būtini atlikti veiksmai iki paskolos sutarties pasirašymo.

5 žingsnis: užpildykite paraišką paskolai būstui įsigyti

Norint sužinoti banko atsakymą dėl būsto paskolos, paraišką paskolai gauti reikia užpildyti interneto banke ir per trumpą laiką bankas jums pateiks atsakymą. Užpildžius prašymą paskolai gauti jokių papildomų veiksmų atlikti nebereikia – banko konsultantai patys susisiekia su klientu, pristato sprendimą ir sutaria dėl tolimesnių veiksmų. Pastebėta, kad vis daugiau klientų renkasi šį būdą ir šiuo metu beveik 60 proc. visų paraiškų dėl būsto įsigijimo „Swedbank“ pateikiama naudojantis interneto banku. REKLAMA Paskutinis patarimas – neskubėkite. Šis patarimas galioja visais atvejais, kai reikia priimti didelės reikšmės turinčius sprendimus. Kuo daugiau laiko skirkite savo poreikiams ir galimybėms įvertinti, o jei dėl finansavimo kyla klausimų, visada galima kreiptis konsultacijos į banką telefonu. Kuo išsamiau išanalizuosite situaciją rinkoje ir įvairius būsto variantus, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų sprendimas bus gerai apsvarstytas, o išsirinktas būstas – ir tiks, ir patiks ilgam.

Susiję

Vertintojai