Dažniausiai užduodami klausimai

Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš refinansuojant kreditą?

Nesvarbu, kokia paskola yra refinansuojama, atkreipkite dėmesį į tai, kokie yra esamos kredito sutarties nutraukimo mokesčiai – sutartyje yra nurodomi sutarties nutraukimo arba perkėlimo mokesčiai.

Refinansuojant būsto paskolą gali tekti iš naujo mokėti turto vertinimo, hipotekos, įkeitimo, registravimo mokesčius.
Išsamiai susipažinkite su naujos sutarties sąlygomis ir sutarties mokesčiais.

Kas gali gauti būsto paskolą?

Būsto paskola gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto įsigijimui, statybai, renovacijai ar rekonstrukcijai suteikiama nuolatines pajamas gaunantiems Lietuvos piliečiams, dirbantiems savo šalyje, užsienyje ar savarankiškai, t. y. pagal individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą.

Kaip galiu gauti būsto paskolą?

Patogiausias ir greičiausias būdas gauti būsto paskolą – pateikti būsto paskolos paraišką nuotoliniu būdu.

Mūsų interneto svetainėje užpildykite paraišką nurodydami reikalingus duomenis ir patvirtinkite savo tapatybę. Netrukus su jumis susisieks Vilniaus kredito unijos darbuotojas.

Su specialistu aptarsite pateiktą paraišką ir jūsų būsto paskolos finansavimo sąlygas, kredito sutarties pasirašymo klausimus – būsto kredito sumą, paskolos laikotarpį, palūkanų normą, kredito įmokas, sužinosite, kokia yra kredito kainos metinė norma ir bendras kredito įmokų skaičius.

Po pokalbio specialistas parengs palankų ir jūsų poreikius atitinkantį būsto paskolos pasiūlymą, ir galėsite pereiti prie paskolos sutarties pasirašymo.

Paraišką būsto paskolai gauti taip pat galite pateikti atvykę į kredito uniją.

Kokias būsto paskolos finansavimo sąlygas turiu atitikti?

Bendros finansinių įsipareigojimų mėnesio įmokos negali viršyti 40 proc. nuo visų per mėnesį besikreipiančios dėl būsto kredito šeimos gaunamų grynųjų pajamų.

Tai reiškia, kad įvertinus visus šeimos prisiimtus finansinius įsipareigojimus, mėnesio įmokos už juos negali būti didesnės kaip 40 proc. šeimos mėnesio pajamų.

Būsto paskolos finansavimo galimybės ir sąlygos taip pat priklauso nuo mokumo istorijos, kitų finansinių įsipareigojimų, taip pat to, koks pradinis įnašas sukauptas.

Kokie dokumentai reikalingi kreipiantis dėl būsto paskolos?

Kreipiantis dėl būsto kredito gali būti reikalinga darbo sutartis ir pažyma apie paskutinių 6 mėn. darbo užmokestį.

Tuo atveju, kai pajamos gaunamos iš užsienio, bus reikalinga pažyma apie paskutinių 12 mėn. darbo užmokestį, darbo sutartis ir jūsų banko sąskaitos išrašai, liudijantys pajamas, metinė pajamų deklaracija.

Pajamas gaunant pagal verslo liudijimą, dirbant pagal individualios veiklos pažymą ar gaunant nuomos pajamas reikės bent dvejų metų pajamų deklaracijos, patvirtintos Valstybinės mokesčių inspekcijos, pajamų – išlaidų žurnalo ir jūsų veiklos pažymos.

Kitos pažymos ar dokumentai, liudijantys šeimos pajamas.

Perkamo turto vertinimo ataskaita.

Ar būsto paskola suteikiama pajamas gaunant kita valiuta (ne eurais)?

Taip, būsto paskola gali būti suteikiama ir paskolos gavėjui gyvenant kitoje šalyje arba gaunant pajamas viena iš išvardintų valiutų: SEK, DKK, PLN, GBP, USD, NOK, CHF, ISK ir CAD.

Ar galiu gauti būsto paskolą, jei dirbu arba gyvenu kitoje šalyje?

Taip, dėl būsto paskolos gali kreiptis dirbantys ar gyvenantys kitoje šalyje, kurios valiuta yra eurai, arba šalyse, kurių valiuta yra SEK, DKK, PLN, GBP, USD, NOK, CHF, ISK ir CAD.

Pajamas gaunant iš užsienio bus reikalinga pažyma apie paskutinių 12 mėn. darbo užmokestį, darbo sutartis ir jūsų banko sąskaitos išrašai, liudijantys pajamas, metinė pajamų deklaracija.

Taip pat reikės pateikti kitos šalies, kurioje gyvenama arba iš kurios gaunamos pajamos, kredito istoriją pagrindžiančią ataskaitą.

Kokio laikotarpio pajamos yra vertinamos norint gauti būsto paskolą?

Dirbant pagal darbo sutartį, individualią veiklą ar pagal verslo liudijimą bus vertinamos mažiausiai 6 mėn. laikotarpio pajamos.

Pajamas gaunant iš užsienio, bus vertinamos mažiausiai 12 mėn. laikotarpio pajamos.

Neradau atsakymo, kur galiu rasti daugiau informacijos apie būsto paskolą?

Daugiau išsamios informacijos apie tai, kam gali būti naudojama būsto paskola, paskolos sutarties trukmę, kitas galimas su sutarties sudarymu susijusias išlaidas, informaciją apie įkeičiamą turtą ir šio turto draudimo klausimus rasite ČIA.

Kilus papildomų klausimų ar neaiškumų dėl būsto paskolos suteikimo sąlygų, apie paskolos laikotarpį ar paskolos grąžinimo grafiką, sutarties sudarymo ar kitų kviečiame kreiptis į Vilniaus kredito unijos specialistus.