Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Būsto paskola: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Būsto paskola: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Paskolų kokybė ir toliau gerėja, vien šių metų pirmąjį pusmetį paskolų portfelio grynoji vertė išaugo bene trigubai lyginant su praėjusiais metais. Pastaruoju metu itin suaktyvėjusi nekilnojamojo turto rinka rodo, kad vis dažniau norima įsigyti nuosavą būstą. Taigi, kokius esminius dalykus reikia žinoti prieš imant būsto paskolą?

Pradiniam įnašui – 15 proc. nuosavų lėšų

Ieškodami nuosavo būsto, turite tiksliai žinoti savo galimybes ir už kokią sumą galite įsigyti būstą. 15 proc. – aktualus skaičius, ketinantiems imti būsto paskolą. Skolinantis nuosavam būstui, pradinio įnašo suma turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. įsigyjamo būsto vertės.

Kredito įstaiga, iš kurios skolinatės, turi teisę prašyti ir didesnio pradinio įnašo nuo įsigyjamo turto bendros sumos atsižvelgdama į perkamo turto likvidumą ir jūsų gaunamas pajamas. Tačiau kuo daugiau būsite sutaupę pradiniam įnašui, tuo geresnių skolinimo sąlygų galite tikėtis.

Būtinos 6 mėn. finansinės treniruotės

Svarstydami įsigyti nuosavą būstą, turite tam tinkamai pasiruošti. Kad paskola netaptų našta ir į ką būtina atkreipti dėmesį pataria konsultacijų bendrovės „M Capital“ direktorius, finansų ir pardavimų specialistas, lektorius Arnas Markevičius. Pasak A. Markevičiaus, ypač svarbu finansiškai treniruotis bent 6 mėnesius. Daugelis jo klientų mano, kad atsidėti dalį pinigų yra lengva ir nėra būtinybės to daryti 6 mėnesius, nes galima pamatyti rezultatą vos po dviejų mėnesių.

Tačiau finansų ir pardavimų specialistas A. Markevičius įsitikinęs, kad per 6 mėnesius atsiranda tam tikrų sezoninių išlaidų. „Kai sakau, kad reikia treniruotis, žmonės mano, kad tai metodas patikrinti, ar bus įmanoma mokėti kreditą. Tačiau mano tikslas ne toks, nes pradelstų paskolų skolų yra nedaug. Man svarbiausia, kaip žmonės jausis tą laikotarpį atidėdami pinigus, nes būtent taip turės jaustis 30 metų“, – teigia A. Markevičius.

Tinkamas nusiteikimas

Nusprendus imti paskolą, ypač svarbus nusiteikimas. Prieš eidami į kredito įstaigą, turėkite aiškią poziciją, kiek paskolos jums reikia. Neretai pastebime, kad žmonės labai nedrąsiai eina į kredito įstaigas, tačiau turėtų būti priešingai – turite jaustis užtikrintai ir gauti jums priimtiniausią pasiūlymą.

Kalbėdamas apie derybas su kredito įstaiga, A. Markevičius juokauja, kad geriausiai būsto paskolą galėtume palyginti su automobilio iš salono įsigijimu. Jo nuomone, dažniausiai paskolos suma siekia 80 tūkst. eurų, tačiau sutikime, kad žmonės nėra įpratę pirkti tokių brangių daiktų. Atėjus į automobilių saloną pirkti automobilio, klientai gali tikėtis malonaus ir kokybiško aptarnavimo. „Jums ne tik pasiūlys kavos ir atsakys į visus klausimus, kad ir kokį kvailą besugalvotumėte, jums gali nepatikti durelių uždarymo garsas ir konsultantas padės išspręsti šią problemą. Kai žmogus ima paskolą, jis eina prašyti, kad jam paskolintų. Įsivaizduokite, einate į automobilių saloną prašyti, kad jums parduotų“, – juokauja A. Markevičius.

Todėl jis pataria bendraujant su kredito įstaiga tinkamai nusiteikti ir elgtis drąsiai.

Neskubėkite pasirašyti sutarties

Po tinkamų derybų su kredito įstaiga turite būsto kredito sutartį, o iki visiškos laimės trūksta tik parašo. Tačiau patariame neskubėti pasirašyti sutarties. Pirmiausia įdėmiai ją perskaitykite ir išsiaiškinkite tai, kas jums kelia klausimų.

Skaitydami sutartį, įsigilinkite ir į mažiausias smulkmenas. Kiekvienas sutarties punktas yra svarbus. Todėl atidžiai juos išanalizuokite ir kredito sutartį pasirašykite tik tada, kai susipažinsite ir suprasite visas sutartyje jums nustatytas sąlygas ir keliamus reikalavimus.

Finansų ir pardavimų specialistas A. Markevičius primena, kad būsto kredito sutartis yra sudaryta iš dviejų dalių: Bendrosios ir Specialiosios. „Reikia skaityti visą sutartį, kadangi ten gali būti parašyta labai daug apie jūsų šeimos ateitį. Bendrojoje dalyje yra išdėstyti kredito įstaigos įsipareigojimai ir teisės, tačiau ten yra ir palūkanų keitimo sąlygos, delspinigiai, baudos – į ką mes retai atkreipiame dėmesį. Be to, ten gali būti aprašytos ir kitos sąlygos – kiek kainuoja refinansavimas, būsto grąžinimo mokesčiai“, – vardija jis.

Specialistas tvirtina, kad dažnai žmonės neskaito bendrosios sutarties dalies, nes yra įsitikinę, kad tai vienoda visiems klientams. Tai netiesa. Būsto kredito Specialioji dalis yra įdomi tuo, kad joje numatyta skolinimosi kaina, susidedanti iš kredito įstaigos taikomos maržos ir palūkanų normos, grąžinimo būdai ir terminai.

Gera žinia, ketinantiems imti paskolą būstui

Norime informuoti, kad Vilniaus kredito unijoje pratęsiama būsto paskolų akcija „Laikas įsikurti savo namuose“. Akcijos terminas pratęsiamas iki šių metų lapkričio mėnesio.

Akcijos metu Jūsų laukia specialus pasiūlymas:

  •  siūlysime nuo 3% metines palūkanas, todėl mokėsite mažesnę mėnesio įmoką
  •  suteiksime 50% nuolaidą kredito dokumentų parengimo ir administravimo mokesčiui
  •  išduodant kreditą padovanosime turto vertinimą
  •  po 36 mėn. netaikysime išankstinio kredito grąžinimo mokesčio, jei kreditas grąžinamas anksčiau, negu nustatyta.

Norite sužinoti daugiau? Skambinkite tel. +370 700 77797 arba mob. +370 648 98222