Patarimai

Būsto paskola: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Būsto kreditas – vienas iš rimtų finansinių įsipareigojimų. Atkreipiame dėmesį į esminius dalykus, kuriuos svarbu žinoti prieš kreipiantis dėl būsto paskolos ir kredito sutarties.

Pradiniam įnašui – bent 15 proc. nuosavų lėšų

Ieškodami nuosavo būsto, turite tiksliai žinoti savo finansines galimybes. Atsižvelgiant į galimas būsto paskolos finansavimo sąlygas, turimus finansinius įsipareigojimus ir kitų aplinkybių visumą turėtumėte numatyti sumą, kurią galite skirti būsto įsigijimui.
Iki 85 proc. ir bent 15 proc. – aktualūs skaičiai ketinantiems kreiptis dėl būsto paskolos.
Norint gauti būsto paskolą, pradinis įnašas turi siekti ne mažiau kaip 15 proc. įsigyjamo gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto pirkimo vertės.
Iki 85 proc. – tiek gali siekti būsto paskola nuo įkeičiamo nekilnojamojo turto vertinimo ar pirkimo kainos (priklausomai nuo to, kuri mažesnė).

Didesnis kaip 15 proc. pradinis įnašas

Kredito įstaiga, į kurią kreipiatės dėl kredito suteikimo, turi teisę prašyti, kad pradinis įnašas būtų didesnis kaip 15 proc. nekilnojamojo turto pirkimo kainos. Dėl pradinio įnašo dydžio sprendžiama atsižvelgiant į perkamo nekilnojamojo turto likvidumą ir jūsų gaunamas pajamas. Be to, kuo daugiau būsite sutaupę pradiniam įnašui, tuo geresnių būsto paskolos sutarties sąlygų galite tikėtis.

Būtinos 6 mėn. finansinės treniruotės

Svarstydami dėl būsto pirkimo, turite tam tinkamai pasiruošti. Kad būsto paskola netaptų našta, ypač svarbu finansiškai treniruotis bent 6 mėn. Nors daugelis žmonių mano, kad atsidėti pinigų yra lengva, atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu tai praktiškai pajausti. Todėl siūlome bent 6 mėn. trukmės treniruotę atidedant kredito įmokas ir įvertinant savo finansinę padėtį, nes būtent taip turėsite elgtis per visą paskolos laikotarpį, kai dalis pajamų virs būsto paskolos mėnesio įmoka.

Tinkamas nusiteikimas

Nusprendus įsigyti nekilnojamąjį turtą ir imti būsto paskolą, ypač svarbus nusiteikimas. Prieš eidami ar nuotoliniu būdu kreipdamiesi į kredito įstaigą, aiškiai žinokite, kokio dydžio būsto paskolos jums reikia.

Dėmesys smulkmenoms ir atsakymai į visus būsto paskolų klausimus

Neretai pastebime, kad žmonės labai nedrąsiai eina į kredito įstaigas, tačiau turėtų būti priešingai. Kreipdamiesi dėl kredito suteikimo turite jaustis užtikrintai, išsiaiškinti visas finansavimo sąlygas, apgalvoti palūkanų normos variantus, apsvarstyti paskolos laikotarpį ir kredito įmokų grafiką, grąžinimo sąlygas ir palyginti savo galimybes su galima mėnesio įmoka bei gauti jums priimtiniausią būsto paskolos sutarties pasiūlymą.

Neskubėkite pasirašyti būsto kredito sutarties

Po tinkamų derybų su kredito įstaiga ir gavus būsto kredito sutarties pasiūlymą, išsiaiškinus finansavimo sąlygas patariame neskubėti dėl būsto paskolos sutarties pasirašymo. Pirmiausia įdėmiai perskaitykite kredito sutarties punktus ir išsiaiškinkite tai, kas jums kelia klausimų. Dar kartą patikrinkite, kokia yra kredito kainos metinė norma ir bendras kredito įmokų skaičius. Įsitikinkite, kad jums aiški bendra kredito gavėjo mokama suma, kredito suteikimo sąlygos, kredito įmokų mokėjimo galimybės ir kiti svarbūs kredito sutarties sudarymo žingsniai ir kredito sutarties punktai.
Skaitydami būsto paskolos sutarties tekstą, įsigilinkite ir į mažiausias smulkmenas. Kiekvienas sutarties punktas – sutarties administravimo, palūkanų normos, nekilnojamojo turto draudimo, kitų būsto paskolų aspektų išsiaiškinimas ir įsgilinimas į finansavimo sąlygas – yra labai svarbus.
Todėl atidžiai juos išanalizuokite iki paskolos sutarties sudarymo.