Verslo paskolos skaičiuoklė – užklausa
Paskolos, kurios susietos su EURIBOR, indekso galiojančią reikšmę ir indekso reikšmių istoriją galite rasti https://www.emmi-benchmarks.eu/euribor-org/euribor-rates.html, paskolos susietos su VKU-12 EUR indeksu galiojančias reikšmes galima rasti https://www.vilniauskreditounija.lt/vku-12-eur-indeksas/
Paskolas įmonėms teikiame apyvartinių lėšų, investicijų ar kitų projektų įgyvendinimo finansavimui. Didžiausia galima paskolos suma nustatoma atsižvelgiant į apyvartinių lėšų ar investicijų poreikį, finansines įmonės galimybes grąžinti paskolą ir turtą, kuris įkeičiamas paskolos grąžinimui užtikrinti.
Paskolos apyvartinėms lėšoms
Pagrindinės sąlygos:
- Paskirtis – apyvartinių lėšų papildymui, piniginių srautų subalansavimui, atsiskaitymui su tiekėjais, verslo plėtrai ir pan.
- Paskolos suma – nuo 20 000,- Eur.
- Terminas – iki 3 metų.
- Grąžinimo grafikas – derinamas pagal Jūsų poreikius. Gali būti lygiomis arba mažėjančiomis dalimis, arba sudarius individualų, įmonės poreikius atitinkantį, paskolos grąžinimo grafiką.
- Palūkanų norma kintama, apskaičiuojama kaip 6 mėnesių trukmės EURIBOR reikšmė ir fiksuotos maržos palūkanų suma. Palūkanų dydis – nuo 5 proc.
- Prievolių įvykdymo užtikrinimui įkeičiamas nekilnojamasis turtas. Aktyviai bendradarbiaujame su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ ar UAB „Žemės ūkio paskolų garantijos“ ir visais galimais atvejais siūlome kreiptis dėl paskolos grąžinimo garantijos.
- Įkainiai
Paskolos investicijoms
Pagrindinės sąlygos:
- Paskirtis – investicinių projektų finansavimui, naujos įrangos, gamybinių pastatų pirkimui, jų rekonstrukcijai ar modernizavimui ir pan.
- Paskolos suma – nuo 20 000,- Eur.
- Terminas – iki 15 metų.
- Grąžinimo grafikas – derinamas pagal Jūsų poreikius. Gali būti lygiomis arba mažėjančiomis dalimis, arba sudarius individualų, įmonės poreikius atitinkantį, paskolos grąžinimo grafiką.
- Palūkanų norma kintama, apskaičiuojama kaip 6 mėnesių trukmės EURIBOR reikšmė ir fiksuotos maržos palūkanų suma. Palūkanų maržos dydis – nuo 5 proc.
- Prievolių įvykdymo užtikrinimui įkeičiamas nekilnojamasis turtas, investicijų objektas ir kt. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ ar UAB „Žemės ūkio paskolų garantijos“ ir visais galimais atvejais siūlome kreiptis dėl paskolos grąžinimo garantijos.
- Įkainiai
Kaip gauti paskolą?
- Pateikite užklausą arba užpildykite paraišką ir ją atsiųskite el. paštu arba atvykite į Vilniaus kredito uniją.
- Greitesniam sprendimo priėmimui, kartu su paraišką atsiųskite įmonė finansines ataskaitas už paskutinius 2 metus su balanso straipsnių iššifravimais ir siūlomo įkeisti turto vertinimo ataskaitą. Investicijų finansavimo atveju, pridėkite ir verslo planą ar jo santrauką.
- Dėl kitų reikalingų dokumentų sprendimo priėmimui susisieksime tą pačią dieną, kai kreipsitės į mus. Pasiūlysime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį kreditavimą.
Kas gali gauti finansavimą verslui?
Fiziniai komerciniai asmenys – kurie skolinasi verslo reikmėms;
Ūkininkai – ūkininkų ūkio reikmėms;
Juridiniai asmenys – naujo verslo finansavimui, finansavimui verslo pradžiai, bei esamo verslo plėtrai.
Verslo paskola
Verslo kreditai skirti Vilniaus kredito unijos asocijuotiems nariams. Verslo kreditai gali būti teikiami: naujam verslui, esamam verslui, paskola smulkiam verslui, paskola verslo plėtrai.
Paskolos verslui skirtos investicijoms, bei apyvartinėms lėšoms.
Patarimai sėkmingo verslo pradžiai
Apsispręskite dėl idėjos
Idėja laikoma vienu svarbiausių verslo elementų. Idėja turi Jums patikti, įkvėpti ir būti naudinga, kad galėtų padėti išspręsti vieną ar kitą problemą. Galbūt vaikystėje svajojote turėti savo rankdarbių parduotuvę ar norėjote ugdyti vaikus ir turėti nuosavą darželį? Neretai nutinka, kad verslo idėja atsiranda savaime, kuomet tenka patirti sunkumų. Pavyzdžiui, imsitės gaminti muilą, nes pirktas parduotuvėje sukelia alerginę reakciją.
Išanalizuokite rinką ir konkurentus
Prieš pradėdami įgyvendinti savo idėją, įdėmiai ištirkite rinką, paanalizuokite, ką siūlo konkurentai. Turite būti įsitikinę, kad Jūsų verslo idėja yra perspektyvi ir pranašesnė nei konkurentų. Jei matysite, kad sąlygos neatitinka Jūsų išsikeltų tikslų, tuomet galimybės sukurti dinamišką ir sparčiai besivystantį verslą gali būti menkos.
Rinkos analizė – vienas svarbiausių dalykų, padedantis įsivardijant tikslus ir priemones, pradedant ir jau įgyvendinant savo idėją. Patariama tirti rinką ne tik pradedant verslą, bet ir ateityje periodiškai apžvelgti esamą padėtį bei konkurentus.
Būtina žinoti savo pagrindinius konkurentus ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus: „Ar seniai jie dirba?“, „Ar tarp jų yra vienareikšmis lyderis?“. Turėtumėte išsiaiškinti, kas Jūsų versle bus kitaip nei pas konkurentus, kuo Jūsų verslo idėja geresnė.
Parenkite verslo planą
Verslas turi uždirbti pinigus, o pinigai turi būti tiksliai skaičiuojami. Būtent apie tikslumą turite galvoti, kai kursite verslo planą. Visų pirma, turite turėti veiksmų planą, kuris padės sukurti verslo planą. Jei vis dėlto nepavyktų įvertinti visų aspektų, rekomenduojama paieškoti informacijos internete ar kreiptis į specialistus, padėsiančius parengti verslo planą.
Verslo pradžiai – nebijokite pasiskolinti pinigų
Nedideliam verslui pradėti gali užtekti ir minimalių lėšų, tačiau didesniam verslui vystyti nuosavo kapitalo tikrai neužteks. Todėl turėdami verslo planą, nebijokite kreiptis į finansų įstaigą dėl paskolos.
Vilniaus kredito unija teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.
Plėskite verslą
Praėjus keleriems metams nuo verslo pradžios, tikėtina, kad investuotojus sudomins Jūsų įmonės veikla ir jie bus pasiruošę investuoti į Jūsų projektą. Tačiau neužmirškite, kad verslas turi būti pelningas tiek investuotojams, tiek Jums. Verslo ekspertai pataria nepamiršti sau užduoti klausimo: „Ką dar galėčiau padaryti, kad mano verslas būtų sėkmingesnis?“.
Kaip išvengti esminių klaidų
Pritrūksta originalumo
Viena didžiausių pradedančiųjų verslininkų klaidų – tai originalumo stoka, kai einama lengviausiu, kitų jau pramintu taku. Pradedant verslą, nepatariama kopijuoti nei kitų Lietuvos, nei užsienio verslų.
Labai dažnai mūsų šalyje kopijuojami sėkmingiau užsienyje veikiantys verslai. Tos idėjos mūsų šalyje labai retai pasiteisina, kadangi kopijuojama aklai: neišanalizuojama vietinė šalies rinka, aplinka, taip pat pirkėjų poreikiai.
Prieš pradedant įgyvendinti savo turimą verslo idėją, rekomenduojama atlikti bent minimalią apklausą ar aplinkos analizę, kad išsiaiškintumėte galimą jūsų siūlomos prekės ar paslaugos poreikį. Juk tai, kas patinka jums, nebūtinai bus reikalinga ir kitiems, o gal tokia pačia veikla jau užsiima jūsų potencialūs konkurentai. Jeigu tiesiog nusprendžiama parduoti produktą arba paslaugą, visiškai neįvertinus poreikių, nereikėtų stebėtis, kad toks verslas labai greitai žlugs.
Žinoma, gali nutikti taip, kad pradėjus vykdyti veiklą jūsų įmonė siekdama išgyventi arba daugiau uždirbti ir atitikti rinkos poreikius, privalės pakeisti veiklos kryptį. Toks pakeitimas tikrai nereiškia, kad suklydote, tiesiog neretai rinkoje atsiranda puikių galimybių, kurių iki tol nė nepastebėjote.
Neaiški verslo strategija
Dažnai nutinka taip, kad jauni verslininkai kuria verslą, tačiau nežino, į ką tiksliai jie orientuojasi. Daugelis verslą pradedančių žmonių yra linkę manyti, kad verslo plano ir strategijos kūrimas tėra laiko švaistymas. Jie negali tiksliai atsakyti į kokį segmentą orientuojasi, kas yra jų potencialūs klientai, kiek tikisi uždirbti iš siūlomos prekės ar paslaugos, kokie turėtų būtų jų pastovūs kaštai, kaip reklamuosis ir pan. Tokie verslininkai ne tik savo veiklos vykdymo motyvus, tačiau ir plėtros tempą bei mastą apibrėžia labai abstrakčiai.
Tik labai retas verslininkas suvokia, jog norint realizuoti bet kokią idėją, labai svarbu yra sudaryti tinkamą veiksmų planą. Visų pirma, reikėtų išsigryninti verslo idėją, tuomet įvertinti, koks bus tikėtinas poreikis ir kaip jį tenkinsite. Po to suplanuokite išlaidas ir numatykite, kaip bus reklamuojamas ar viešinamas jūsų naujas produktas ar paslauga. Visi pradedantieji verslininkai turi racionaliai įvertinti savo veiklos apimtis ir formuoti gerai pamatuotus lūkesčius. Tik gerai apgalvota, aiški ir efektyvi strategija suteiks galimybę ne tik tinkamai panaudoti turimus finansinius išteklius, tačiau ir prisitraukti naujų.
Netinkamas finansų tvarkymas
Dar viena didelė pradedančių verslininkų klaida – tai nesirūpinimas reikalingais dokumentais. Asmenys pradeda vykdyti veiklą, tačiau jos oficialiai neįregistruoja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) – neišsiima verslo liudijimo arba individualios veiklos pažymos, neįregistruoja juridinio asmens.
Kita vertus, pradedantieji neretai persistengia ir iš karto tik įregistravę veiklą nori tapti PVM mokėtoju, nors PVM mokėtojo kodas jiems tikrai nėra būtinas. Verslininkai dažnai neįvertina atsakomybės, tenkančios PVM mokėtojams. Be to nutinka ir taip, kad naują veiklą pradėję asmenys ignoruoja VMI siunčiamus informacinius laiškus, nes mano, jog ši informacija nereikalinga. Tačiau iš tikrųjų VMI naujiems verslininkams siekia padėti ir siunčia informacinius pranešimus apie mokesčių pasikeitimus, teikiamas el. paslaugas, iš anksto praneša apie deklaravimo ir mokesčių mokėjimo terminus. Nežinodamas šios informacijos, verslininkas anksčiau ar vėliau susiduria su problemomis.
Pirmus kartus, skaičiuojant mokesčius, pildant deklaracijas ar atliekant kitus formalumus, dažnai priveliama daug klaidų. Kad to išvengtumėte, VMI rekomenduoja pasinaudoti specialistų, dirbančių šioje institucijoje konsultacijomis, paklausti jų patarimų. Tai jums nieko nekainuos, tačiau būsite garantuoti, jog nepadarysite klaidų.
Su VMI būtina bendradarbiauti ir verslo nesėkmės atveju. Neretai nutraukus veiklą apie tai nepranešama VMI, o vėliau gavus pranešimą, kad reikia pateikti deklaracijas arba sumokėti mokesčius, verslininkai nustemba ir lieka nepatenkinti, kadangi veiklos nevykdė. Juk VMI tikrai nežino, kaip sekasi kiekvienam verslui, todėl ją būtina informuoti apie pasikeitimus.
Verslui svarbi komanda
Labai dažnai naujas verslas yra steigiamas tik vieno asmens ir daug rečiau kelių bendraminčių. Tačiau manoma, kad sektųsi daug geriau, jeigu būtų atvirkščiai. Kadangi patys pirmi įmonės gyvavimo metai yra patys sudėtingiausi, o finansinės galimybės gana ribotos, tai verslo steigėjas, siekdamas sutaupyti, pats apsiima atlikti visus darbus. Jis ne tik veda derybas ar pardavinėja, tačiau ir įrenginėja parduotuvės patalpas, taip pat tvarkosi sandėliuose ir pan.
Labai greitai paaiškėja, kad norint viską padaryti gerai pritrūksta ir laiko, ir žinių. Dėl šios priežasties neretai nukenčia parduodamo produkto arba teikiamų paslaugų kokybė ir įvaizdis. Norint to išvengti, reikėtų arba viską nuosekliai suplanuoti ir neskubant darbuotis, arba gerai įvertinti savo kompetencijas ir, tam tikroje srityje esant jų stokai, patikėti kai kuriuos darbus tų sričių profesionalams.
Verslo paskolos skaičiuoklė – užklausa
Susiję