Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Perkate nuosavą namą. Į ką atkreipti dėmesį?

Perkate nuosavą namą. Į ką atkreipti dėmesį?

Daugeliui, gyvenantiems butuose, kartais kyla galvoje mintis, kad visgi būtų gerai turėti namą – nuosavas sklypas, erdvus kiemas, galima turėti savo sodą. Kitiems tai yra puiki investicija į nekilnojamąjį turtą. Kad ir kaip būtų, yra keli dalykai, apie kuriuos reikėtų pagalvoti prieš perkant tokį būstą.

Kaina

Namo kaina turbūt yra svarbiausias dalykas. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar kaina yra ne per didelė pagal namo kokybę, rajoną, kuriame yra namas. Kartais nusipirkus namą, galite sužinoti, kad kaina buvo didesnė nei aplinkinių namų, nors nuo jų jis nelabai skiriasi. Kad taip neapsigautumėte, galima pasitikrinti, kokia yra vidutinė gatvės nekilnojamojo turto vertė. Taip pat labai svarbu žinoti, kiek galite išleisti nuosavo namo įsigijimui.

Būtina apdaila

Išleidus pinigus būstui, gali tekti dar investuoti į namo išvaizdą ir vidų. Prieš perkant, reikėtų pasitikrinti kelis dalykus: ar nereikia keisti stogo, šiltinti sienų, ar vamzdžiai neprakiurę, ar nereikia keisti langų. Nepatikrinus šių dalykų perkant, gali tekti išleisti pernelyg didelę sumą pinigų.

Mokesčiu suma

Reikėtų susižinoti, kokie yra vidutiniai mokami mokesčiai už vandenį, elektrą ar kitas komunalines paslaugas. Galbūt namo pardavimo kaina yra gera, tačiau mokesčiai dideli. Paprastai miesto centre mokesčiai būna didesni. Taip pat galbūt perkate namą kaimynystėje, kuri turi bendruomenę ir prezidentą, kurie renka kasmetinį mokestį ar kažką panašaus.

Sklypas

Žmonės perka namą dėl jame esančio erdvaus kiemo, galimybės turėti sodą, atsipalaidavimo vietą. Tačiau, jei jis apaugęs, jo neįmanoma sutvarkyti ar jame pilna saugotinų medžių ir kitų augalų, kurių negalima išpjauti, galbūt vertėtų pasiieškoti kito varianto. Taip pat derėtų prisiminti, kad visą sklypą teks tvarkyti jums arba jūsų pasamdytam žmogui.

Aplinka

Ne visiems patinka gyventi prie pat gatvės, centre ar priemiestyje. Prieš pirkdami namą, turite nuspręsti, kokioje vietoje norėsite gyventi. Taip pat, jei yra mokyklinio amžiaus vaikų, išsiaiškinkite, ar yra netoliese autobusų stotelės, mokykla. Pravartu prisiminti, kad gera vieta visuomet liks, o namo vertę galima keisti. Taigi žymiai geriau pirkti prastesnį namą geresnėje vietoje nei geresnį namą prastoje vietoje.

Nusikalstamumas

Kaina gali pasirodyti gera, kol pasitikrinsite rajono nusikalstamumą. Reikėtų pasitikrinti internete, koks yra nusikalstamumo lygis, kad vėliau nereikėtų bijoti ir investuoti į papildomas saugumo priemones.

Kaimynystė

Dažnai sakoma, kad gatvė yra tokia, kokie joje gyvena žmonės. Prieš perkant namą, pokalbis su šalia gyvenančiais žmonėmis padėtų suprasti, koks tai rajonas – ar tylus, ar kaip tik jame nuolat vyksta vakarėliai, koks yra įprastas bendravimas tarp kaimynų. Taip pat pokalbio metu galima išsiaiškinti, kad galbūt kai kurie gatvės gyventojai turi šunis, kurie kasnakt trukdo poilsiui. Taip pat svarbus yra atstumas tarp šalia stovinčių namų, turbūt nenorėsite pro savo langą matyti kaimynų virtuvės.