Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Patarimai, pradedantiems savo verslą

Patarimai, pradedantiems savo verslą

Turbūt sutiksite, kad būti samdomu darbuotoju gali ne kiekvienas. Ne visada norime paklusti kitų valiai, vykdyti paliepimus, gana dažnai tenka ignoruoti savo nuomonę. Tačiau minėti sunkumai, atrodo, nėra svarūs argumentai, kurie paskatintų imtis savarankiškos veiklos. Kaip žinoma, apie žengimą į verslo pasaulį galvoja daugelis, bet ryžtasi tam nedaugelis. Kodėl vis dėlto derėtų atsikratyti abejonių ir įgyvendinti tai, apie ką svajojate?

Svarbu tinkamas pasiruošimas

Nėra nieko svarbiau už asmeninį įsitikinimą, kad esi pasirengęs priimti savarankiškus sprendimus. Jei esate ne kartą įsivaizdavę, kaip vykdote savo veiklą, tvarkote reikalus, ir manote, kad viską galite atlikti tikrai gerai, tuomet nėra ko delsti. Žinoma, pradėti gali būti sunku ir mintis apie užklupsiančią atsakomybę bei darbo krūvį gali gąsdinti. Tačiau svarbu žinoti, kad pradėjus veikti dalis problemų išsispręs savaime, adrenalinas skatins žvelgti į priekį, o ne dairytis atgal.

Idėjos išgryninimas ir pateikimas

Jeigu trūksta drąsos imtis verslo – patikrinkite, ko verta jūsų idėja. Jeigu turite pasiūlyti žmonėms kažką, ko tikrai jiems prireiks, tuomet neturite daug priežasčių nerimauti. Papasakokite apie savo verslo idėją tiems, kuriais pasitikite, ir sužinokite, ką jie mano ir kaip reaguoja.

Finansinė pagalba

Nenustebkite, kad verslo pradžioje gali reikėti įvairaus dydžio investicijų. Piniginių lėšų stygius neretai būna viena didžiausių kliūčių trokštantiems realizuoti savo verslo idėją. Tad jei neketinate statyti didelio fabriko, pirkti brangių įrenginių ar samdyti daug darbuotojų, dabar tikrai geras metas.

Atkreipkite dėmesį, kad visada galite gauti finansinę pagalbą kreipdamiesi į Vilniaus kredito uniją ar kitą finansų instituciją. Rasime Jūsų lūkesčius atitinkantį produktą bei pasiūlysime palankiausias sąlygas, kad Jūsų verslas judėtų į priekį.

Šiuolaikinės technologijos

Vos prieš kelerius metus verslą pradėti buvo gerokai sunkiau. Tekdavo dažnai lankytis įvairiausiose valstybinėse įstaigose ir tvarkyti formalumus, susijusius su bendrovės steigimu bei valdymu. Dabar dėl šiuolaikinių technologijų, ypač interneto, viskas gerokai supaprastėjo.

Bendrovę galima įregistruoti internetu, perduoti finansines ataskaitas – taip pat, o kur dar ištobulėjęs virtualios bankininkystės sektorius. Be to, internetas ir technologijos prekybą padarė kaip niekad paprasta verslo rūšimi. Kai kurios idėjos, net nenaujos, tiesiog pasmerktos sėkmei, o tokio verslo valdytojas gali dirbti būdamas bet kuriame pasaulio kampelyje.

Nebijokite netekti darbo

Jus atleido iš darbo? Nesikrimskite. Galbūt tai yra geriausia, kas galėjo jums nutikti. Tyrimai rodo, kad didelė naujų verslo įmonių įkuriamos neseniai iš darbo atleistų žmonių. Pažvelgus į šį reiškinį atidžiau, galima suprasti, kodėl – darbo netekimas būna lyg šokas arba paskatinimas, verčiantis judėti pirmyn. Jeigu be darbo likęs žmogus bent kartą galvojo apie savo verslą, tikėtina, jog jis ryšis tą idėją įgyvendinti.

Stresas tik dėl savo verslo gerovės

Neturėkite iliuzijų, kad valdydami savo verslą nepatirsite streso. Jo yra ir bus visose aktyvaus gyvenimo srityse. Tačiau verta pripažinti, kad samdomas darbas didelėje organizacijoje gali būti išties nepakeliamai sunkus ir varantis į neviltį. Tad geriau patirti stresą dėl to, kuo tikrai tikite ir dėl ko verta kiek pakentėti.

Geriausia, kad nuosavas verslas reiškia nuosavą darbo grafiką. Be to, jums neteks nerimauti, kad neteksite darbo. Na, nebent verslas nepasiseks. Bet visada bus galima pradėti kitą. Juk verslininko nesėkmė yra tokia pat svarbi gyvenimo dalis kaip ir sėkmė.

Darykite tai, ką mėgstate

Jei esate vienas tų, kurie didžiąją gyvenimo dalį praleido dirbdami nemėgstamą darė ir darė tai tik dėl pinigų – žinokite, kad esate ne vienintelis toks. Pasaulyje yra milijonai tokių, kurie aukoja savo interesus idant užsidirbtų. Galbūt atėjo laikas keisti tokį požiūrį ir imtis to, apie ką tiek laiko svajojote?
Verslo ikona Steve’as Jobsas yra pasakęs: „Gyvenimas trumpas, todėl būkite tikri, kad tai, ką darote, yra nuoširdus jūsų pasirinkimas, kuris atneš tik pačius geriausius rezultatus.“