Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Patarimai perkantiems pirmąjį būstą

Patarimai perkantiems pirmąjį būstą

Bene viena atsakingesnių ir svarbesnių gyvenime investicijų – pirmo nuosavo būsto pirkimas. Prieš įsigyjant būstą, svarbu ne tik tinkamai įvertinti savo finansines galimybes, bet ir apie perkamą būstą gauti kuo daugiau informacijos. Kad būsto pirkimas neatrodytų sudėtingas, svarbiais patarimais dalijasi nekilnojamojo turto brokeris Tadas Meiliūnas.

1. Asmeniniai poreikiai ir finansinės galimybės

Prieš renkantis butą, kotedžą ar namą, reikia gerai apsvarstyti, kokio būsto norite ir kodėl dabartinė gyvenama vieta netenkina. Turėtumėte rasti svarių argumentų, ką norėtumėte pakeisti ir kodėl. Jei šiam Jūsų noro įgyvendinimui reikalinga būsto paskola, taip pat patartina pasikonsultuoti su kompetentingu paskolų vadybininkų ir išsiaiškinti savo finansines galimybes.

2. Prioritetų išskyrimas

Labai svarbu susidėlioti prioritetus: kam skiriate didžiausią dėmesį, kas Jums atrodo svarbiausia ar kas yra ne tiek svarbu renkantis būstą. Svarbu atkreipkite dėmesį į vietą, plotą, kambarių skaičių, susisiekimą ir, žinoma, kainą. Taip pat patariama atkreipti dėmesį į būsto vietą pastate, vėdinimo galimybes, natūralų apšvietimą, orientaciją pagal pasaulio šalis, patalpų paskirtį.

3. Būsto paieška

Buto paiešką galima vykdyti patiems, tačiau dažnai žmonės dėl žinių stygiaus nekilnojamo turto srityje kreipiasi pagalbos į nekilnojamojo turto brokerius, kurie padeda surasti ir pasiūlyti geriausią variantą, atsižvelgiant į poreikius ir galimybes.

Svarbu paminėti, jog pagrindiniuose portaluose butų kainos dažnai neatitinka rinkos kainų ir kartais yra net 50 proc. didesnės. Pasitaiko, kad kartais papildomai tenka rūpintis ir senojo buto pardavimu, todėl nekilnojamojo turto brokerio pagalba tikrai padės suvaldyti situaciją.

4. Nekilnojamojo turto vertinimas

Radus tinkamą būstą ir apsisprendus dėl jo pirkimo, prieš pasirašant preliminariąją sutartį, būtina patikrinti, ar dokumentai yra tvarkingi ir nėra jokių apribojimų: areštų, įkeitimų, nesumokėtų mokesčių bendrijai ar nebaigtų pirkimo sandorių. Būtina įsitikinti, ar perkamo buto kaina atitinka rinkos vertę. Kad gautumėte visu atsakymus į šiuos klausimus, turite atlikti perkamo būsto turto vertinimą.

5. Būsto paskolos gavimas

Atlikus turto vertinimą, finansų įstaigoje galima užpildyti prašymą būsto paskolai gauti, o vėliau sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį prieš tai išsiaiškinus avanso dydį, terminus bei įsipareigojimus.

6. Patalpų paskirtis

Šis aspektas itin svarbus, kurie planuoja įsigyti lofto tipo butą. Išsirinkusiems loftą, patartina pasidomėti, kokios paskirties patalpos jame buvo anksčiau. Jeigu pastate anksčiau buvo gamykla ar kitos gamyklinės patalpos, naudinga būtų atlikti matavimus, kurie parodytų, ar patalpoje nėra likusių cheminių medžiagų, kurios gali kenkti sveikatai.

Taip pat vertėtų patikrinti dokumentus, jeigu įsigyjate negyvenamosios, o kitos paskirties patalpas. Pravartu ne tik sužinoti pastato paskirtį, bet kokius reikalavimus ši paskirtis nurodo. Taip pat įsigijus kitos paskirties patalpas gyvenimui galima susidurti su papildomais mokesčiais arba ribojimais, pavyzdžiui, vaikų registracija į darželį.