Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
PATARIMAI, KAIP NEIŠLAIDAUTI PERKANT KALĖDINES DOVANAS

PATARIMAI, KAIP NEIŠLAIDAUTI PERKANT KALĖDINES DOVANAS

   

Iki gražiausių metų švenčių – Kalėdų – lieka mažiau nei mėnuo. Vieni jau spėjo pasirūpinti dovanomis, kiti jas pirkti dar tik ruošiasi. Efektyvaus finansų valdymo specialistai atkreipia dėmesį, kad tie, kurie renkasi iš anksto, tiksliai žino, kur ir ką pirks, dažnai išvengia rūpesčių ir nemažai sutaupyti.

Pateikiame keletą patarimų ir kokių veiksmų imtis, kad praūžus šventėms ir visus nudžiuginus Kalėdinėmis dovanomis, piniginėse nešvilpautų vėjai.

Planuokite išlaidas

Kalėdos būna kasmet, bet mūsų pinigines dažnai užklumpa „netikėtai“. Todėl gražiausiai metų šventei ruoškitės iš anksto – planuokite būsimas išlaidas.

Jokių nereikalingų dovanų

Kodėl verčiame vieni kitus pirkti daiktus, kurių nenorime ir kurių mums nereikia? Galbūt kai kuriems per šias Kalėdas geriausia dovana bus atleisti juos nuo pareigos pirkti jums dovaną ir patiems jų nedovanoti.

Nustatykite dovanų biudžetą

Sudarykite sąrašą žmonių, kuriems planuojate teikti dovanas. Sudarytame sąraše greta vardų nurodykite planuojamą pinigų limitą to žmogaus dovanai. Tai padės numatyti ir suplanuoti Kalėdų dovanų biudžetą.

Nepasiduokite silpnybėms

Vaikščiodami po parduotuves ir ieškodami dovanų draugams ir artimiesiems, pasistenkite atsispirti pagundai įsigyti kažką sau.

Prasmingas sprendimas

Sutaupyti galite dovanodami vieną dovaną šeimai, užuot apdovanoję kiekvieną šeimos narį atskirai. Dovana šeimai galėtų būti, pavyzdžiui, stalo žaidimas, subursiantis ne tik visą šeimą, bet ir draugus.

Apsipirkite protingai

Parduotuvės nori pritraukti naujų klientų ir kliautis ne vien tik atsitiktiniais pirkėjais. Kaip jos tai daro? Yra du būdai. Pirma, vyksta vienos ar dviejų dienų išpardavimai visoms ar daliai prekių suteikiant, pavyzdžiui, 30 procentų nuolaidą. Antrasis būdas yra internetiniai nuolaidų kuponai, kuriuos galite atsispausdinti. Tiesiog susidarykite sąrašą ir stebėkite, kada vyksta tie išpardavimai.

Eglutė

Vietoj tikros eglutės naudokite dirbtinę – ją galėsite puošti ne vienerius metus. Neskubėkite pirkti naujų papuošalų ar girliandų – šią kūrybinę užduotį galite atlikti patys arba patikėti vaikams. Tai padės ne tik sutaupyti, bet ir daugiau laiko praleisti su artimaisiais, kartu kuriant popierines girliandas bei eglutės žaisliukus.