Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Patarimai, kaip finansiškai pasiruošti atostogoms

Patarimai, kaip finansiškai pasiruošti atostogoms

Atostogos yra skirtos jūsų poilsiui, pusiausvyros atstatymui, tačiau neretai finansiniai klausimai sukelia neigiamų būsenų, kurios neleidžia kokybiškai pailsėti. Kartais būna ir taip, kad nerimas dėl finansų apskritai neleidžia mėgautis poilsiu. O juk per atostogas mes turėtume sumažinti savo neigiamų būsenų kiekį, kad galėtume kokybiškai ilsėtis. Tad geroms atostogoms svarbu iš anksto pasirūpinti finansiškai. Pasidalinsime idėjomis, kurias pritaikę galėsite sklandžiau pasiruošti atostogoms ir išvengti „brangių“ klaidų atostogaujant bei sumažinti finansinių nesusipratimų.

Prieš kiek laiko reikia pradėti planuoti?

Kaip jau minėjome, atostogos yra privalomos. Tad joms ruošiamės nuolat. Vienos baigiasi  –  iškart prasideda malonus pasiruošimas kitoms. Kuo daugiau laiko skirsite pasiruošimui, tuo kokybiškiau pasiruošite.

Ir pats atostogų planavimas gali sukelti papildomų malonių pojūčių. Įsivaizduokite, planuojate aplankyti kitą žemyną, o bilietų jau ieškote ir renkatės likus pusei metų iki atostogų pradžios. Tuomet vartote žurnalus apie pasirinktą šalį ar vietą, skaitote kitų keliautojų „blogus“, restoranų vertinimus, vartote viešbučių svetaines, žvalgotės po draugų, buvusių ten pat, Facebook nuotraukų albumus. Kuo anksčiau susiplanuosite atostogas, tuo geriau susidėliosite asmeninius finansus.

Keletas būdų, kaip pasiruošti atostogoms finansiškai

1. Išsiaiškinkite savo norus ir galimybes

Pirmiausia, paanalizuokite savo galimybes ir norus. Kiek galėtumėte skirti atostogoms? Kokios trukmės? Kur? Informaciją susirinkti galite internete, iš draugų. Internete pilna straipsnių, „blogų“ įrašų apie tai, kiek gali kainuoti jūsų norimos trukmės atostogos norimame krašte pagal tai, ką norite veikti. Padarykite analizę ir nepamirškite mėgautis šiuo procesu.

Žinoma, įvertinkite ir tai, kiek galite skirti pinigų atostogoms. Patariame, kad jūsų metinių atostogų biudžetas turėtų būti ne didesnis nei 10% jūsų metinių pajamų dydžio. Jeigu atostogaujate vienas  –  jūsų vieno pajamų, jeigu su šeima  – jūsų šeimos pajamų. Pavyzdžiui, jeigu šeimos metinės pajamos yra 30.000 EUR, tuomet metinis atostogų biudžetas neturėtų būti didesnis nei 3000 EUR. Tad suskaičiavę ir nusprendę dėl savo finansinių galimybių, pasižiūrėkite, kaip tai dera su jūsų surinkta informacija apie tai, kur norite keliauti ir kiek tai įprastai gali kainuoti.

2. Numatykite atostogų biudžetą

Nuspręskite tikslią sumą, kurios sieksite neviršyti, t.y. neišleisti daugiau. Tuomet   pasitikrinkite. Ar tikrai už tokią sumą yra adekvatu nuvykti ir pailsėti ten, kur ketinate. Svarbu, kad atostogų metu nereikėtų savęs varžyti, ir galėtumėte savo iš anksto numatyto biudžeto rėmuose mėgautis savo poilsiu.

Jeigu suma, kurią galite skirti yra tokia, kuri neužtikrins jūsų poreikių  – rinkitės alternatyvą. Šiais metais išsirinkite kitą, mažiau kainuojančią kelionę, o brangesnę  – palikite ateinantiems metams.

3. Pradėkite taupyti

Taigi, pasirinkote kryptį ir pinigų sumą, kurią galite išleisti atostogoms. Kitas žingsnis  –  pradėti rūpintis tos sumos sukaupimu. Šis žingsnis gali būti labai paprastas, jeigu ruošitės iš anksčiau. Idealiausia  išeitis –  atvykti į kredito uniją ar kitą finansų įstaigą, atsidaryti kaupiamojo indėlio sąskaitą ir pradėti taupymą. Svarbu, kad indėlio sutartis baigtųsi iki jūsų atostogų išlaidų pradžios.

Ne mažiau svarbu, kad atostogų sąskaita būtų atskira. Kaip jau minėjome, geriausia naudoti kaupiamąjį indėlį. Tai yra būdas, kaip sukaupsite kas mėnesį atidėdami po pasirinktą sumą. Sumą renkatės patys, vertindami savo galimybes.

Gali būti svarbu įvertinti dar ir kitus aspektus, tačiau jie gali būti labai individualūs. Pavyzdžiui, jeigu metų pabaigoje gaunate papildomą priedą prie atlyginimo, tuomet galite planuoti, kad tą visą sumą ar dalį jos pridėsite prie atostogų biudžeto. Taigi, taip modeliuodami ir planuodami galite pasiruošti atostogoms. Patariame  nepamiršti mėgautis planavimo procesu. Tai atostogų dalis!