Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Kokių finansinių klaidų galime pasimokyti iš turtingų žmonių?

Kokių finansinių klaidų galime pasimokyti iš turtingų žmonių?

Egzistuoja kelios finansinės klaidos, kurių nedaro turtingi žmonės. Siekis praturtėti reikalauja kelių elgesio ir mąstymo pokyčių. Vos tik pradėsite keisti savo elgesį, iš karto pamatysite pažangą, nes sulauksite daugiau teigiamų rezultatų. Tapti turtingesniems ir nepriklausomiems yra geras tikslas, tačiau tai, kuo šiame procese tapsite jūs pats, yra dar vertingiau, svetainėje businessinsider.com rašo verslininkas Danielis Ally. Jis dalijasi esminėmis finansinėmis klaidomis, kurių niekada nedaro turtingi žmonės.

Neinvestuoti į save

Pirmasis Amerikos milijonierius Benjaminas Franklinas pasakė garsiąją frazę „Investicijos į save neša geriausią naudą“. Labai dažnai žmonės prašo, kad darbdaviai jiems pirktų knygas, siųstų į seminariją ar kursus. Tačiau šviestis turite pats, jei norite klestėti. Investuokite į save.

Pernelyg daug pramogauti

Vieną dieną užsukau į didįjį vietos restorano „Dave and Buster’s“ atidarymą. Jį buvo užplūdę šimtai jaunų (21 – 35 metų) žmonių, kurie švaistė savo vertingą laiką ir pinigus. Dauguma žmonių pramogoms skiria 30 – 50 proc. savo pajamų ir tokiu būdu laikinai pabėga nuo gyvenimo realybės. Tačiau turtingi žmonės šį laiką ir pinigus skiria savo svajonių įgyvendinimui.

Slėpti pinigus nuo sutuoktinio

Milijonai susituokusių porų nesikalba apie pinigus. Tai priverčia juos jaustis nepatogiai ir kartais viskas baigiasi konfliktais. Tačiau neįmanoma praturtėti, jei sutuoktinis nežinos jūsų finansinių principų. Pinigai kaupsis tik tuomet, kai tvyros meilė ir kai abu namų ūkio nariai turės aiškų supratimą apie pinigus.

Pirkti nekokybiškas prekes

Nuolaidų ir kuponų medžiotojams tai nepatiks, bet pirkdami menkavertes prekes, sulauksite menkaverčio rezultato. Jei gyvensite vadovaudamiesi kainomis, tai ir mirsite, priklausydamas nuo kainų. Užuot pirkę tai, kas yra „pigu“, rinkitės pačią geriausią įmanomą tos grupės prekę. Turtingi žmonės žino, kad įsigyti 40 dolerių kainuojančius marškinius, kurie tarnaus ketverius metus, yra geriau, negu pirkti marškinius už 10 dolerių, kuriuos reikės keisti kasmet.

Džiaugsmo stygius

Vartotojiškumas yra juokingas dalykas. Dirbdami 50 savaičių, žmonės svajoja apie atostogas, o kai galiausiai sulaukia savo išsvajotų dviejų savaičių, pradeda galvoti apie darbą. Jei norite tapti turtingas, turite džiaugtis turimais pinigais. Jūsų pinigai tik kaupsis, jeigu juos vertinsite ir galvosite, kaip dar galite jais pasidžiaugti. Žmogus visada gauna daugiau to, kas jam patinka.

Netaupyti

Dauguma žmonių iššvaisto pinigus įvairiausiems pirkiniams. Kai jie savo sąskaitoje pamato x sumą pinigų, automatiškai pradeda galvoti, ko jiems „reikia“, ir nedelsiant tai nusiperka. Tačiau tokio impulsyvaus elgesio reikėtų atsisakyti. Turtingi žmonės santaupoms atideda mažiausiai 10 proc. savo uždarbio. Taigi taupykite.

Dirbti dėl pinigų

Didžioji dauguma žmonių šiame pasaulyje dirba dėl pinigų, tačiau turtingi žmonės leidžia pinigams dirbti už juos. Jie žino, kad jų pinigai bus šalutinis produktas tos paslaugos, kurią jie suteikia parduotuvei. Turtingi žmonės taip pat pripažįsta tą faktą, kad jų materialusis turtas yra viso jų indėlio į visuomenę bendroji suma. Štai kodėl jie niekada nedirba dėl pinigų.