Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Kodėl vis dažniau žmonės renkasi kredito unijų teikiamas paslaugas?

Kodėl vis dažniau žmonės renkasi kredito unijų teikiamas paslaugas?

Per daugiau nei pusantro šimto metų visame pasaulyje veikiančios kredito unijos sugebėjo įrodyti, kad alternatyva bankams visgi egzistuoja. Mūsų šalis – ne išimtis. Turėdami finansinių sunkumų, žmonės vis dažniau kreipiasi į kredito unijas, galinčias padėti išspręsti finansines problemas. Neretai daugeliui kyla klausimas, kuo skiriasi kredito unijos ir banko teikiamos paslaugos. Kredito unija ir bankas teikia panašias paslaugas, bet tarp jų galima įžvelgti ir skirtumų. Taigi kurį finansinį kelią pasirinkti?

Kredito unijų skirtumai

1. Esminis kredito unijų ir bankų veiklos skirtumas yra tas, kad bankai pinigus išveža iš Lietuvos, o Lietuvoje veikiančių kredito unijų pinigai lieka cirkuliuoti šalyje.

2. Kredito unija vadovaujasi kooperatiniais principais.

3. Požiūris į pelną. Bankai yra pelno siekiančios kredito įstaigos, kurios dirba tam, kad uždirbtų kuo didesnį pelną. Kredito unijos dirba dėl savo narių gerovės, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių ir patrauklesnes paskolų palūkanas.

4. Savanoriškumas. Kredito unijų judėjimas buvo pradėtas tūkstančių žmonių dėka, kurie be atlygio dirbo kredito unijų labui ir tikėjo, kad kredito unijos yra reikalingos žmonėms ir gali pasiūlyti geresnes paslaugų sąlygas nei bankuose. Ir šiandien daugybė žmonių dirba visuomeniniais pagrindais kredito unijų valdybose, paskolų komitetuose ar stebėtojų tarybose.

5. Bendruomeniškumas. Kredito unijos narių sukaupti pinigai neišeina iš bendruomenės – paskolos teikiamos  kredito unijų nariams – tai padeda vystyti kaimų, miestelių bendruomenių ekonomiką.

6. Paslaugos nariams yra teikiamos palankesnėmis sąlygomis. Paskolos išduodamos greičiau negu banke (užstatai forminami greičiau, dažnai naudojamas laidavimas). Kredito unijoje galima gauti ir nedidelę paskolą.

7. Patikimumas. Ne tik bankai, bet ir kredito unijos yra patikima organizacija, nes kredito uniją valdo pačių unijos narių išrinkti bendruomenės lyderiai, atsižvelgiant į šių žmonių darbą, juos galima perrinkti arba ne.