Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Kodėl naudinga turėti gerą kredito istoriją?

Kodėl naudinga turėti gerą kredito istoriją?

Kiekvienas, sulaukęs pilnametystės, pradeda kurti asmeninę kredito istoriją. Tai tarsi Jūsų finansinės drausmės atspindys, leidžiantis pretenduoti į geresnes paskolų sutarčių sąlygas. Tačiau neretai atsitinka, kad nusprendę imti paskolą, žmonės nustemba turintys dar neįvykdytų finansinių įsipareigojimų. Taigi kokie kasdieniai įpročiai lemia gerą kredito istoriją ir padeda išvengti nenumatytų staigmenų?

Kredito istorijos pagražinti neįmanoma

 Kredito istorijos ataskaitą sudaro kredito reitingas, finansiniai įsipareigojimai, nepadengti įsiskolinimai, mokėjimų istorijos, domėjimasis Jūsų duomenimis ir verslo sąsajos. Asmens kredito istoriją sudaro duomenys apie visus finansinius įsipareigojimus ir tinkamą jų vykdymą – pradedant mokesčiais už komunalines paslaugas ir baigiant kredito įstaigų paskolomis ar naudojamomis kreditinėmis kortelėmis. Atkreiptinas dėmesys, kad kredito istorijos negalima nei ištrinti, nei pagražinti. Asmens duomenys apie finansinius įsipareigojimus saugomi 10 metų.

Į kredito istoriją taip pat įeina ir paimti greitieji kreditai internetu, mokumas už telekomunikacijų paslaugas. Nerimauti neverta, jei grąžinti greitąjį kreditą ar sumokėti už paslaugas pavėlavote keletą dienų. Paprastai kredito istorija krinta, kai skolas vėluojate apmokėti nuo 30 iki 60 dienų. Jei per mėnesį grąžinsite savo įsiskolinimus, neigiamo įrašo savo kredito istorijoje neturėsite. Vis dėlto visi finansiniai įsipareigojimai vertinami be jokių išlygų, todėl pavėlavę apmokėti turimas skolas 90 dienų būsite pripažintas nesugebančiu vykdyti savo finansinių įsipareigojimų.

Gera kredito istorija – gera asmens reputacija

Bet kokių finansinių įsipareigojimų turintys žmonės turėtų domėtis savo kredito istorija, nes nuo to priklauso jų reputacija. Pastaruoju metu, kai rinkoje vis daugėja galimybių skolintis ar už paslaugas ir prekes sumokėti vėliau, nei jos įsigyjamos, atsakingas finansinis elgesys ypač vertinamas.

Kredito biurų „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius teigia, jog vis dar tenka išgirsti, kad paskolą turintis žmogus gali atrodyti nepatikimas būsimų kredito davėjų akyse. Tačiau, jo nuomone, yra priešingai. „Jeigu asmuo jau ne vienerius metus tvarkingai moka paskolos įmokas, įsigyja prekes ar paslaugas išsimokėtinai, tačiau visada laiku atsiskaito su kreditą suteikusiomis įmonėmis, tai tik įrodo kreditoriams, kad jis sugeba valdyti savo finansinius įsipareigojimus atsakingai“, – įsitikinęs A. Bogdanovičius.

Patarimai, padėsiantys pagerinti kredito istoriją

Tikrinkite kredito istoriją

Norėdami pagerinti savo kredito istoriją, visų pirma, turėtumėte ją žinoti. Kredito istoriją nemokamai galite pasitikrinti Creditinfo.lt puslapyje. Tikrintis kredito istoriją rekomenduojama bent kartą per metus.

Venkite dažnų greitųjų kreditų

Atkreipkite dėmesį, kad per dažnai imami greitieji kreditai internetu paskolos davėjui gali sukelti įtarimų, kad nesugebate deramai planuoti biudžeto, todėl netinkamas jo paskirstymas verčia nuolat naudotis greitosiomis paskolomis.

Finansinius įsipareigojimus padenkite savo vardu

Turėdami finansinių įsipareigojimų, stenkitės visada juos padengti savo vardu. Įrašus asmens kredito istorijoje lemia ne tik įmokos finansų įstaigoms, bet ir sąskaitų už elektrą, šilumą, televiziją apmokėjimas. Jeigu už jus finansinius įsipareigojimus nuolat padengs kitas asmuo, tai niekaip neatsispindės jūsų asmeninėje kredito istorijoje.

Laiku atsiskaitykite su kredito įstaigomis

Gerą kredito istoriją turi tie, kurie visada laiku atsiskaito su kreditoriais. Kredito istorijoje matomas įrašas „nepadengti įsiskolinimai“ informuoja apie pradelstus mokėjimus kredito unijoms ir kitiems kreditoriams. Sistemoje pateikiami mokėjimai, kurių pradelsimo terminas yra nuo 30 dienų, kuris vėliau virsta įsiskolinimu ir gali pabloginti kredito istoriją.

Pajutę, kad dėl nenumatytų aplinkybių negalite sumokėti įmokų, informuokite kreditorių, kuris ras abipusį sprendimą. O jums nereikės nerimauti dėl pablogėjusios kredito istorijos.