Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Kaip tinkamai pasiruošti išleidžiant vaiką į mokyklą?

Kaip tinkamai pasiruošti išleidžiant vaiką į mokyklą?

Nors daugelio neapleidžia vasariška nuotaika, bet vos už kelių savaičių Rugsėjo 1-oji, skelbianti naujų mokslo metų pradžią. Grįžimas į mokyklą po vasaros atostogų – perversmas ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Nesvarbu, ar vaikai į mokyklą žygiuos pirmąkart, ar grįš po vasaros atostogų – jiems pirmąsias savaites mokykloje galime padaryti šiek tiek paprastesnes. Užsienio psichologai išskiria svarbiausius žingsnius, kurie padės Jūsų vaikui pereiti į mokymosi režimą.

Pasiruošimas mokyklai

Kartu su vaiku vykite į prekybos centrą apsipirkti. Svarbiausių mokyklinių reikmenų ir drabužių mokyklai pirkimas turi būti ne tik jūsų reikalas. Vaikas turi teisę rinktis. Žinoma, prieš tai turite aptarti ribas: kiek tam galite skirti ir kokie yra jūsų poreikiai.

Kad atėjus naujiems mokslo metams asmeniniai finansai nenukentėtų, pradėkite apie tai galvoti iš anksto ir kas mėnesį atsidėkite pinigų vaiko mokyklinėms reikmėms: ne tik atsakingai planuosite savo finansus, bet ir išvengsite galvos skausmo, iš kur gauti pinigų netikėtoms ir numatytoms išlaidoms.

Įsitikinkite, kad vaikas yra susipažinęs su mokykla

Jei jūsų atžala mokėsi toje pačioje mokykloje ir praėjusiais metais – puiku! Jums tereikia pasikalbėti su vaiku apie pokyčius, kurie laukia šiemet. Jei vaikui mokyklos duris teks praverti pirmą kartą arba tai bus nauja mokykla, kurią pasirinkote dėl vienų ar kitų priežasčių – turėkite galvoje, kad vaikui labai svarbu susipažinti su nauja aplinka iš anksto. Jei yra galimybė, apsilankykite mokykloje. Pasivaikščiokite koridoriais, apžiūrėkite, koks klasių išsidėstymas, apžiūrėkite teritoriją, stadioną, žaidimų aikštelę. Taip sukursite vaikui jaukesnę atmosferą.

Susitikimas su klasės auklėtoja

Vaikui taip pat bus ramiau, jei jis turės galimybę susipažinti bent su savo klasės auklėtoja dar prieš pradedant mokytis naujoje mokykloje. Auklėtoja susitikimo metu mielai atsakys į rūpimus klausimus, tereikia pasiteirauti dėl tokios galimybės.

Bendravimas su būsimais bendraklasiais

Vaikai dažnai nervinasi ne tik dėl naujos aplinkos ar naujų mokytojų. Jiems aktuali ir ta socialinė terpė, į kurią jie paklius, t.y. kiti vaikai. Jūsų mokyklinukui į ugdymo įstaigą norėsis eiti labiau, jei jis jau pažinos vieną ar kelis bendraklasius. Šiuo metu internete yra daugybė tėvų bendruomenių, kur susirasti bendraminčių iš tiesų nėra labai sudėtinga. Ieškokite ryšių, susipažinkite su kitų vaikų tėvais ir supažindinkite savo vaikus.

Pirma diena mokykloje

Paklauskite savo vaiko, ar jis nori, kad jūs jį palydėtumėte į Rugsėjo 1-osios šventę. Savarankiškesni vaikais kartais yra linkę greičiau atsiskirti nuo tėvų ir nebūna linkę žygiuoti į klasę „įsikibus į mamos sijoną“. Nereikėtų dėl to pykti. Suvokite, kad Jūsų vaikas auga ir pats priima kai kuriuos sprendimus.

Dienos režimas

Daugelis vaikų nebėra taip griežtai stebimi dienos režimo atžvilgiu vasaros atostogų metu. Tačiau reikėtų nepražiopsoti tinkamo laiko ir jau dabar pasirūpinti, kad vaikai pratintųsi eiti miegoti ir keltis laiku. Prisiminkite, kad atsižvelgiant į amžių vaikai turi miegoti nuo 9 iki 11 valandų per parą. Geras miegas – svarbus sveiko vaiko gyvenimo garantas. Grįžimas prie įprasto „mokslo metų režimo“ truks bent savaitę. Apie tai taip pat turėtumėte pasikalbėti ir paaiškinti vaikui režimo bei tinkamo poilsio svarbą.