Kaip gauti geriausią paskolos pasiūlymą?

Kaip gauti geriausią paskolos pasiūlymą?

Vienas iš būdų įgyvendinti savo tikslą anksčiau nei turime tam santaupų – pasiimti paskolą. Neretai žmonės pervertina savo finansines galimybes ar neįsigilina į sutarties sąlygas. Deja, vėliau norėdami pagerinti ar pakeisti skolinimosi sąlygas, patiria sunkumų. Todėl finansų ekspertai siūlo skolintis atsakingai ir pataria, kaip gauti geriausią paskolos pasiūlymą.

Numatykite paskolos dydį
Visų pirma, nusprendę imti paskolą, apsvarstykite, kokio dydžio pinigų sumą norite pasiskolinti. Nors dauguma gyventojų prieš skolindamiesi tiksliai žino paskolos sumą, vis dėlto 18 proc. gyventojų, ėmusių paskolas, yra pasiskolinę daugiau nei reikėjo, tokie duomenys išryškėjo po praėjusiais metais atliktos apklausos. Taip pat patariama nepamiršti planuoti ne tik grąžinimo įmokų, bet ir išlaidų. Kuo tiksliau įvertinsite, kiek ir už ką mokėsite iš paskolos lėšų, tuo prasmingesnė, o galbūt ir mažesnė bus paskola.
Siekiant priimti tinkamą finansinį sprendimą, reikėtų prisiminti, kad paskolos grąžinimui skirtos lėšos turėtų sudaryti ne daugiau nei 40 proc. turimų šeimos pajamų. Pavyzdžiui, jei šeimos mėnesio pajamos yra 2000 EUR ir ji neturi kitų finansinių įsipareigojimų, paskolai grąžinti maksimaliai galėtų skirti 800 EUR per mėnesį. Pasiskolinę tiek, kiek iš tikrųjų reikia, turėsite ne tik mažiau grąžinti, bet ir sutaupysite dalį mokamų palūkanų.

Įvertinkite kelis pasiūlymus
Atlikti tyrimai parodė, kad kas penktas lietuvis, norėdamas imti paskolą, renkasi konkrečią finansų įstaigą nesvarstydamas alternatyvių pasiūlymų. Dažniausiai žmonės kreipiasi į kredito įstaigą, kurios paslaugomis naudojasi daugelį metų. Tačiau toks sprendimas nėra geriausias pasirinkimas.
Galvodami, kad jų finansų įstaiga yra patikimiausia ir saugiausia, žmonės nepasidomi kitais pasiūlymais. Šią tendenciją pastebi Finansų ir kreditų valdymo asociacijos (FIKVA) prezidentas Marius Jansonas, kurio nuomone, tokia situacija susidaro dėl pernelyg didelio visuomenės konservatyvumo finansinių paslaugų atžvilgiu. Pasak M. Jansono, lietuviai yra labai konservatyvūs ir renkasi kredito įstaigą, kurioje turi sąskaitą arba gauna atlyginimą. Nusprendę imti paskolą, klientai net nežino, ko klausti ir į ką reikia atkreipti dėmesį, žiūrint į sutarties sąlygas.
Nors daugybę metų naudojatės tos pačios finansų įstaigos paslaugomis, tačiau prieš priimant sprendimą skolintis, rekomenduojame įvertinti kelių kredito įstaigų pasiūlymus.

Kas yra BVKKMN?
Analizuodami finansų įstaigų paskolų pasiūlymus, visuomet atsižvelkite į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Įsidėmėkite šį trumpinį ir atkreipkite dėmesį. Tai procentinis dydis, nurodantis, kiek už pasiskolintą sumą jums reikės grąžinti pinigų pasibaigus kredito galiojimo laikui.
BVKKMN parodo ne tik bendras paskolos išlaidas per vienerius metus, bet ir sutarties ar kitus papildomus mokesčius, kurie visose kredito įstaigose gali skirtis. Vertindami kelių kredito įstaigų pasiūlymus, lengviausiai tai padarysite lygindami jų teikiamų paskolų BVKKMN, kuri išreiškiama procentais.

Skirkite laiko konsultacijoms su specialistu
Nusprendę imti paskolą, drąsiai kreipkitės į kredito įstaigos klientų aptarnavimo specialistus, kurie ne tik pasiūlys palankiausią paskolos sprendimą, bet ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus. Būtent kompetentingi paskolų vadybininkai turi žinių bei patirties ir gali padėti išsirinkti tinkamiausią variantą, pavyzdžiui, kokiam terminui jums būtų naudingiausia pasiskolinti reikiamą sumą, kad neapsunkintumėte savo finansinės šeimos padėties.