Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
Ką daryti, kad namai per atostogas būtų saugūs?

Ką daryti, kad namai per atostogas būtų saugūs?

Vieni džiaugiasi vasara ir prasidėjusiu atostogų sezonu, kitiems šis laikas – pats darbymetis. Bene kiekvieną kartą prieš išvykdami atostogų jaučiate nerimą palikti tuščią būstą, kuris gali tapti lengvu grobiu profesionaliems plėšikams. Dažnai bandote save raminti, kad namuose nėra ypač vertingų daiktų, tačiau vagims tinka viskas, ką galima išsinešti ir už tai gauti atlygį. Svarbiausia, kad mes patys netaptume vagysčių bendrininkais, todėl pateikiame keletą paprastų patarimų, padėsiančių apsaugoti savo namus nuo ilgapirščių.

Neskelbkite, kad išvykstate

Apie Jūsų atostogas ar išvykimą iš namų ilgesniam laikui turėtų žinoti tik artimiausi šeimos nariai. Patariama susilaikyti nuo pagundos skelbti apie savo laukiamą kelionę socialiniuose tinkluose ar viešinti kelionės akimirkas. Net ir trumpa kelionė gali paskatinti vagis įsilaužti į Jūsų būstą, jei jie žinos Jūsų pomėgius, pavyzdžiui, tai, kad tam tikromis valandomis būnate darbe, bėgiojate, lankotės sporto klube ar baseine.

Apie išvykimą informuokite tik artimuosius

Apie išvykimą turi žinoti tik tame pačiame mieste ar netoliese gyvenantys artimieji. Patartina jiems palikti atsarginius Jūsų būsto raktus, kurių gali prireikti įsilaužimo ar kitu nenumatytu atveju. Apie Jūsų išvykimą turėtų žinoti ir patikimi kaimynai. Jų galėtumėte paprašyti išimti iš dėžutės paštą – pilna dėžutė yra ženklas vagims, kad namuose jau kuris laikas nieko nėra. Kaimynai galėtų atkreipti dėmesį į aplink Jūsų būstą besisukiojančius įtartinus asmenis ar automobilius. Pasirūpinkite, kad daugiabučio, kuriame gyvenate, administratorius žinotų Jūsų telefono numerį ir, esant poreikiui, galėtų su Jumis susisiekti.

Seifo nauda

Seifas – ne šiaip paprasta metalinė dėžė, o sunkus daiktas, kurį gana sunku išsinešti iš būsto, o dar sunkiau atidaryti. Jame saugokite pinigus, brangią techniką, papuošalus, svarbius dokumentus ir kitus vertingus daiktus. Seifas padės apsaugoti Jūsų brangenybes net ir įsilaužimo atveju.

Tvirtos durys

Beveik 90 proc. vagių į būstą įsilaužia pro duris. Jų tvirtumu pirmiausia ir turėtume pasirūpinti. Saugios yra tik tvirtos durys su saugiomis spynomis bei užraktais. Jos būtinos, nepriklausomai nuo to, ar gyvenate privačioje valdoje, ar kuriame nors daugiabučio aukšte. Šarvuotos, į išorę atsidarančios durys su dviem ar trimis užraktais, kurių vienas būtų seifinio tipo – geriausias pasirinkimas. Jūsų durų apsaugą sustiprintų ir vadinamosios „nematomos spynos“. Tai yra ant durų būsto vidaus pusėje tvirtinamos papildomos spynos, rakinamos nuotoliniu pulteliu. Tokios spynos gali laiku sustabdyti įsilaužėlį.

Apsaugokite langus

Kokybiški langai turi tvirtesnius rėmus, kuriuos sunkiau išlaužti. Kai kurie langai gaminami su užraktais, kurie irgi patikimesni. Tai svarbu, nes nusikaltėliai paprastai retai kada išdaužia langus – jie tiesiog stengiasi įveikti jų konstrukcijas. Vis dėlto net ir patikimesnius, tvirtos konstrukcijos langus pravartu apsaugoti papildomai, ypač jei jūsų langai yra pirmame aukšte. Šiuo tikslu praverčia ir paprasti langų fiksatoriai, dar vadinami saugais. Kitos priemonės – grotos ar apsauginės žaliuzės. Vienas iš ekonomiškų ir greitesnių pasirinkimų – apsauginės langų plėvelės, kurios tampa kliūtimi išdaužus langą.

Patikima signalizacija

Vis daugiau žmonių įsirengia namuose signalizaciją ar modernias apsaugos sistemas. Signalizacija sutrikdo vagis, atkreipia kaimynų dėmesį. Apsaugos sistema reaguoja į įvairius pavojus ir gali perduoti šią informaciją saugos tarnyboms. Signalizacija ir vaizdo kamerų sistemos taip pat gali tapti puikiu apsaugos deriniu. Kartais potencialiems įsilaužėliams užtenka pamatyti vaizdo kamerą kieme ir jie atsisako savo planų.

Drauskite turtą

Ši priemonė – tam atvejui, jei, nepaisant visko, tapote įsilaužėlių auka bei patyrėte nuostolių. Pasitaiko, kad vagys ne tik išneša vertingus daiktus, bet sugadina ar net suniokoja turtą, kuriam atkurti prireikia papildomų išlaidų. Draudimo išmoka šiuo atveju būtų gera materialinė nauda.