Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
7 sėkmingo investavimo taisyklės

7 sėkmingo investavimo taisyklės

Ne veltui sakoma, kad tinkamas asmeninių finansų valdymas lemia sėkmingą tolimesnį gyvenimą. Todėl norėdami pagerinti asmeninę finansinį padėtį ar jaustis finansiškai saugūs ateityje, neretai žmonės susidomi investavimo galimybėmis. Tačiau, jei nesate profesionalus investuotojas, jus gali trikdyti sudėtingos ir dažnai perteklinės informacijos gausa. Taigi patarsime, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį prieš pradedant investuoti ir kokias investavimo taisykles pravartu žinoti.

Investavimo tikslas

Jei  nusprendėte „įdarbinti“ turimus pinigus, svarbiausia nusistatykite pagrindinius investavimo tikslus: kokį turtą norite sukaupti ir po kelerių metų turite pasiekti norimą tikslą. Prieš pradedant investuoti taip pat reikėtų pagalvoti apie tam tikros dalies pajamų sutaupymą. Finansų specialistai paprastai rekomenduoja atsidėti mažiausiai 10 proc. nuo pajamų. Tačiau vien tik taupant pinigus yra susiduriama su neišvengiama problema – pinigų perkamosios galios mažėjimu dar kitaip vadinama infliacija. UAB „Synergy Finance“ Investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis pritaria, kad atsidėti tam tikrą pinigų sumą ir jų niekur neinvestuoti galima tada, jei greitu metu planuojamas tam tikras pirkinys.

 „Tuo tarpu per ilgą laikotarpį, tarkime 10 ar 30 metų, dalies prekių ir paslaugų kainos yra linkusios didėti, taigi nelogiška tikėtis, kad už tokią pačią kainą bus galima įsigyti konkretų daiktą. Siekiant išsaugoti pinigų perkamąją galią arba norint apsidrausti nuo infliacijos, nebūtina investuoti rizikingai, dažniausiai užtenka pasirinkti pačias saugiausias finansines priemones, kaip pavyzdžiui indėliai“, – teigia A. Milevskis.

Investuoti paskatina ir gana dažnas galvojimas ir nežinomybė dėl ateities. Nors kiekvienas iš mūsų galime tikėtis, kad išėję į užtarnautą pensiją gausime tam tikrą mėnesinę išmoką, tačiau neaišku, kokio dydžio ta išmoka bus ir ar išvis ji bus. Gal ji sudarys tik 50 proc. iki šiol gautų pajamų, o gal bus tik simbolinė pašalpa. Aišku, kad ta suma tikrai bus mažesnė, nei prieš tai gautas darbo užmokestis. Taigi tinkamai investuojant santaupas, galima susikurti stabilų asmeninį pensijų fondą, kuris leis toliau gyventi per daug nekeičiant asmeninių įpročių.

Terminuotieji indėliai – viena populiariausių taupymo priemonių

Viena saugiausių galimybių uždirbti pelno iš santaupų yra turint įprastą ir geriausiai žinomą taupymo priemonę – indėlį. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad taip taupyti yra paprasta, tačiau ir toks taupymas reikalauja tam tikrų pradinių žinių. Vien Lietuvoje siūlomus indėlius galima skirti į tris didesnes grupes – terminuotuosius, taupomuosius/kaupiamuosius ir investicinius.

Ko gero, terminuotieji indėliai yra geriausiai pažįstama ir viena paprasčiausių taupymo formų. Jie rekomenduojami turintiems sukauptą pinigų sumą, kurios neprireiks tam tikrą laiką. Taupomojo indėlio sutartį galima sudaryti įvairiam laikotarpiui, nuo kurio priklauso ir būsimos palūkanos. Taigi, renkantis šį taupymo būdą reikėtų įvertinti būsimą pinigų poreikį.

7 sėkmingo investavimo taisyklės

  1. Pradėkite investuoti nedelsdami ir išnaudokite turimą laiką savo naudai.
  2. Investuokite ne tik pradinę pinigų sumą, bet ir periodiškai darykite įmokas.
  3. Nusistatykite savo investavimo periodą pagal konkrečius investavimo tikslus (kaupimas pensijai, vaikų mokslams, namo renovacija ir kt.).
  4. Venkite investuoti į finansines priemones, apie kurias turite mažai informacijos.
  5. Visada įvertinkite, kokios yra komisinių, administravimo išlaidos ir stenkitės jas sumažinti. Rinkitės tas investicijas, kurių bendros turto valdymo išlaidos mažesnės.
  6. Jeigu norite sukaupti pakankamą pinigų sumą pensijai, reikėtų kaupti apie 15–20 proc. savo atlyginimo.
  7. Konsultuokitės! Eikite pas nepriklausomą finansų patarėją ar kitą finansų rinkos specialistą, kurio nepriklausoma nuomone ir patarimu neabejojate. Verta, kad nepriklausomas specialistas padėtų jums susidėlioti investavimo tikslus, įvertintų jums priimtiną rizikos lygį.