Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
6 patarimai, padedantys sutaupyti

6 patarimai, padedantys sutaupyti

Lengviausias būdas išmokti taupyti – susidaryti taupymo planą, kad žinotume, kiek turime pinigų ir kam galime juos išleisti. Sėkmingas asmeninių finansų valdymas ne tik padės išvengti stresinių situacijų, bet ir užtikrinti finansinę nepriklausomybę. Pateikiame paprastus būdus, padėsiančius taupyti ir tapti taupesniems.

1. Sudarykite prekių sąrašą

Prieš ruošdamiesi apsipirkti, paieškokite nuolaidų kuponų, sužinokite, kuriose parduotuvėse ir kurioms prekėms vykdomos akcijos. Gerai apgalvokite, kuriuos brangesnius pirkinius galite pakeisti pigesniais. Patariama susidaryti savaitei maisto ruošimo planą ir juo vadovautis perkant produktus parduotuvėje.

2. Kontroliuokite išlaidas

Sekite savo išlaidas, užsirašykite, kiek išleidžiate pirkiniams kiekvieną dieną. Savaitės pabaigoje tiksliai žinosite, kiek ir kokioms prekėms išleidote pinigų. Stenkitės vengti neplanuotų pirkinių, nors ir skelbiamos nuolaidas.

3. Nebijokite derėtis

Derėkitės ne tik turguje, bet ir parduotuvėse, kelionių agentūrose mokėdami už paslaugas pasiteiraukite apie galimas nuolaidas. Patariame netgi pasidomėti konkurentų pateiktais pasiūymais. Gana dažnai klientui pasakius ,,dar pagalvosiu”, pardavėjai pateiks geresnį pasiūlymą ar pritaikys nuolaidą. Todėl nepraleiskite progos pasiderėti savo naudai.

4. Saugokite pirkimo čekius, sutartis

Sugedo visai neseniai pirktas televizorius? Jeigu turite pirkimo čekį ir garantinį taloną, remontas Jums nekainuos. Tačiau jei tokių dalykų neišsaugojote, teks sumokėti už taisymą. Nepasibaigus prekių garantiniam laikotarpiui, patariama išsaugoti pirkimo čekius, kuie tikrai gali praversti.

5. Domėkitės savo finansine padėtimi

Nuolat stenkitės domėtis, kaip galėtumėte pakoreguoti savo asmeninių finansų padėtį. Galbūt turite laisvų pinigų, kuriuos galėtumėte investuoti ar padėti terminuotąjį indėlį? Vilniaus kredito unijoje šiuo metu ypač palankios sąlygos terminuotajam indėliui, metinės palūkanos siekia net iki 2,5 proc.

6. Taupykite sau bent 10 proc.

Nusprendusiems taupyti, patariama atsidaryti atskirą sąskaitą, į kurią galėsite pervesti taupymui skirtą pinigų sumą. Gana sunku atsisakyti įpročių, trukdančių nuolat atsidėti pinigų santaupoms, bet galite išbandyti veiksmingą metodą – dalį gautų pajamų (bent 10 proc.) kas mėnesį atidėti vos jas gavus, o ne taupyti tai, kas liko mėnesio pabaigoje.