Vilniaus kredito unija - patikimas finansų partneris
5 būdai, padėsiantys susitaupyti atostogoms

5 būdai, padėsiantys susitaupyti atostogoms

Įpusėjus vasarai, turbūt daugelis susimąstome apie planuotas atostogas. Visgi, atostogų planus lemia ne tik geras oras, bet ir saugi finansinė padėtis, todėl patariama atostogoms pradėti taupyti iš anksto. Neretai girdime stereotipinę nuomonę, kad samdomiems darbuotojams, gyvenantiems nuo algos iki algos, gaunamas pajamas planuoti kiek sunkiau, tačiau pakeitus tam tikrus įpročius susitaupyti tikrai įmanoma.

1. Taupyti pradėkite jau šiandien
Siekiant, kad atostogoms išleisti pinigai nesukeltų finansinių sunkumų, vienas iš paprasčiausių būdų – tiesiog taupyti kelionei iš anksto. Net ir tuo atveju, jei esate iš tų, kuriems tai daryti sekasi sunkiau, turėdami tokį tikslą, net nepajusite, kaip artėja svajonės išsipildymas. Net ir tuo atveju, jei kas savaitę atidėsite bent po keliolika eurų į taupyklę ir taip elgsitės pusmetį, po šešių mėnesių jau turėsite visą pinigų sumą, kuri reikalinga savaitės trukmės atostogoms.
Ekonomistė Donata Kvietkutė taip pat laikosi nuomonės, kad atostogoms reikėtų pradėti taupyti kiek galima anksčiau. „Jei ketinate atostogauti užsienyje, pasirinkus norimą kelionės šalį pasidomėkite kelionės bilietų, maitinimo bei lankytinų vietų kainomis. Taip pat reikėtų įskaičiuoti ir papildomą sumą neplanuotoms išlaidoms. Suskaičiavus preliminarią sumą, reikėtų pradėti planuoti savo biudžetą ir nustatyti, kiek laiko prireiks taupyti. Planuojamą išleisti sumą padalinkite iš tiek mėnesių, kiek planuojate taupyti ir gavę atlyginimą numatytą sumą perveskite į specialiai atidarytą sąskaitą – „atostogų fondą“. Sąžiningai atidėdami lėšas, reikiamą sumą sukaupsite be didelių rūpesčių“, – įsitikinusi D. Kvietkutė.

2. Turėkite motyvuojantį tikslą
Itin svarbu išsikelti tikslą. Kai sugalvosite, kokios turėtų būti jūsų atostogos, tai ir taps jūsų didžiausia motyvacija. Bus žymiai lengviau atsisakyti įvairių smulkmenų, nedidelių išlaidų. Kai būsite numatę, kokios turi būti jūsų atostogos, galėsite pirkti bilietus, mokėti palaipsniui, ieškoti pigesnių kelionių.

3. Numatykite atostogų biudžetą
Turbūt sutiksite, kad visų norai ir galimybės skirtingos, todėl svarbu nusistatyti, kokį biudžetą leisti sau atostogų metu. Kaip tai padaryti? Pavyzdžiui, nusistatome, kad šeimos atostogoms mums reikės 1500 eurų. Pagal turimą biudžetą turėtumėte dėlioti ir visus kitus planus. Žinosite, kur bei kokiu būdu važiuoti. Rinktis kelionę lėktuvu ar automobiliu, keliauti į užsienį ar likti Lietuvoje.
D. Kvietkutė pataria nenusiminti, jei supratote, jog šiemet susitaupyti tolimai kelionei jau per vėlu. Ekonomistė siūlo keliauti Lietuvoje ar kaimyninėse valstybėse. Pasak jos, Turistinis žygis su gera kompanija Lietuvoje gali padovanoti dar didesnių įspūdžių nei poilsis egzotinėje šalyje.
Taip pat svarbu suderinti šeimos narių interesus. Jei atostogos pradedamos planuoti anksti, lieka laiko suderinti visų norus. Vieni mėgsta vaikščioti kalnais, kiti gulėti prie jūros ar lankytis muziejuose. Kai yra laiko, galima rasti kompromisą.

4. Finansinė ištikimybė
Finansinė neištikimybė būdinga ne tik moterims bet ir vyrams. Vyrai yra linkę slėpti didesnius pirkinius, moterys – mažesnes sąskaitas. Bene vienas svarbiausių dalykų taupant yra bendrų tikslų siekimas, pasiskirstymas atsakomybėmis ir taisyklių nustatymas. Žinoma, individuali laisvė irgi yra svarbi šeimos finansų valdyme. Ji padeda sumažinti stresą, kurį neretai sukelia finansai.
Norint turėti laisvų pinigų, patariama pasiskirstyti biudžetą. Šiame procese svarbi partnerystė, atvirumas ir bendrumas. Jeigu abiejų pusių tikslas – bendras, jį bus nesunku pasiekti. Jei tikslai išsiskirs, bus sudėtinga ir atsiras daugiau finansinės neištikimybės.

5. Papildomos galimybės užsidirbti
Kelionei reikalingą pinigų sumą susitaupysite greičiau, jei apsvarstysite ir papildomas uždarbio galimybes. Natūralu, kad turėdami tik vieną pajamų šaltinį, visus kelionei reikalingus pinigus surinksite per ilgesnį laiko tarpą, nei tai galėtumėte padaryti tuo atveju, jei turėtumėte bent kelis pajamų šaltinius. Taigi, pagalvokite, kokios dar veiklos galėtumėte imtis dėl savo svajonės – galbūt verta susirasti papildomą kelių valandų trukmės darbą ar hobį paversi pelną nešančia veikla.